Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-07-05

Gintaro Palemono Janonio tapybos paroda „Rinkinys”

Paroda atidaroma liepos 7 d., penktadienį, 17.00 val. „Klaipėdos galerijos“ filiale mados ir verslo centre „Herkaus galerija“
Gintaras Palemonas Janonis – vienas žymiausių lietuvių viduriniosios kartos tapytojų, restauratorius, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas. Jo kūrybai būdinga supaprastinta raiška ir tapybos nostalgiškas minimalizmas, piešinio gracija, skambūs spalviniai deriniai, bylojantys apie tapytojo meistrystę, ilgametės patirties suformuotus kūrybos principus.

G. Janonis – kolorito meistras, plėtojantis fovistų ir ekspresionistų atradimus. Pagrindinės dailininko kompozicijų ašys – peizažai, interjerai, figūrinės kompozicijos.


„Sėdinčios, stovinčios, gulinčios... Taip dažniausiai Janonis vadina figūrinių kompozicijų ciklus, kuriuose dominuoja nuogos moters atvaizdas. Apibendrintas, kiek schemiškas figūrų pozas, apimtis ir siluetus pabrėžia ryškiaspalvės peizažo ar interjero detalės. Tapymo maniera šiose figūrinėse kompozicijose kinta priklausomai nuo sumanymo. Ji daugiau ar mažiau ekspresyvi su iš anksto apibrėžtomis detalėmis“, – dailininko kūrybą apibūdina menotyrininkė Rita Mikučionytė.

 

G. P. Janonis gimė 1962 m. 1986 m. baigė Lietuvos dailės institutą. Nuo 2001 m. Vilniaus dailės akademijos dėstytojas. Nuo 1988 m. restauruoja sienų tapybą, nuo 2001 m. aukščiausios kategorijos dailininkas restauratorius. 1997 m. stažavosi Florencijoje.

Nuo 1986 m. aktyviai rengia personalines tapybos parodas, jo kūrinių yra Lietuvos ir Europos muziejų rinkiniuose, privačiose kolekcijose, daugiausiai darbų yra iškeliavę į Vokietiją. Menininko mokytojai – Vincas Kisarauskas, Antanas Gudaitis, Augustinas Savickas ir kt.

Paroda vyks iki rugpjūčio 3 d.

LDS „Klaipėdos galerijos“ filiale mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22, Klaipėda
2017 07 07 - 2017 08 03
 
Atgal