Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-08-01

Antrasis tarptautinis šiuolaikinės kultūros ir meno festivalis „Žagarė Fringe“

Festivalis vyks rugpjūčio 11-13 d. Žagarėje.
Festivalio kontekste rugpjūčio 1-13 d. Žagarės senuosiuose grafo Naryškino dvaro rūmuose atidaroma tarptautinė menininkų rezidencija, rengiama menininkės, kuratorės Židrijos Janušaitės ir Dailininkų sąjungos galerijos (Vilnius).

Rezidencijoje dalyvauja dvidešimt penki menininkai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Portugalijos, Latvijos, Suomijos, Pietų Korėjos, Vengrijos, Bulgarijos, Rumunijos, Čekijos, Belgijos, Japonijos, Olandijos, Vokietijos ir Prancūzijos. Į Žagarę besirenkantys menininkai supažindins vietinius gyventojus su savo idėjomis ir įtrauks juos į bendrus kūrybinius procesus. Rezidencija baigsis sulig festivalio atidarymu, kurio metu rezidavę menininkai publikai pristatys jau baigtus, Žagarėje sukurtus kūrinius. Miestelio erdves užpildys įvietinto meno kūriniai, parodos, šiuolaikinis šokio menas, performansai, muzikos garsai, kūrybinės dirbtuvės vaikams bei kiti rezidencijos dalyvių projektai.


Užsienio ir Lietuvos menininkų rezidencija Žagarėje rengiama jau antrąjį kartą. 2015 m. Žagarėje buvo sėkmingai įgyvendinta pilotinė užsienio menininkų rezidencija, kurioje dalyvavo keturiolika inovatyvių šiuolaikinio meno kūrėjų iš įvairių pasaulio šalių. Betarpiškai bendraudami su miesto gyventojais, jie ne tik sukūrė ir pristatė aktualius, dalyvavimo estetika paremtus kūrinius, bet ir gerokai praplėtė vietinės bendruomenės žinias apie šiuolaikinį meną, pavertė Žagarę dieną ir naktį pulsuojančiu kultūros centru.


Siekiama, kad tęstinė menininkų rezidencija taptų nauja kultūros tradicija Žagarėje, kad čia susitiktų meninės idėjos iš viso pasaulio, ir kad užsienio menininkai galėtų patirti Lietuvą per nedidelį, bet unikalų regiono miestelį.


Rezidencijos menininkai: Vilmos Koter, Szigeti Csongor, Eva Vēvere, Šarka Zahálková, Niels Claes, Gintarė Ščavinskaitė, Kenzo Kusuda, Wooguru ir Nelly Hakkarainen, Inga Galinytė, Gemma Riggs, Laura Murphy, Daina Pupkevičiūtė, Francisco Janes, Csenge Kolozsvári, Andrew Mikšys, Židrija Janušaitė, Tadas Vincaitis, Gundega Evelone, Andris Landaus, Justina Christauskaitė, Joana Gelažytė, Judith Lesur, Agnė Jonkutė, Patris Židelevičius.


Rezidencijos kuratorė – Židrija Janušaitė.
Rezidencijos rengėjas: Dailininkų sąjungos galerija (Vilnius).
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, UAB Minordija, Airijos ambasada Lietuvoje, JAV ambasada Lietuvoje, Joniškio duona, Yellow Tree Design, Švedlaukis, Raktė.
Partneriai: Žagarės kultūros centras, Žagarės regioninis parkas, Žagarės seniūnija, Žagarės bendruomenė „Veidė“, Spalvotas veidas, Žagarės biblioteka, Žagarės gimnazija, Žagarės specialioji mokykla, EEF, galerija „Meno parkas“, World Fringe.
Informaciniai partneriai: Kamanė.lt, Žagarės balselis, Sidabrė, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, Fix FM, Baltic Holidays.

 

Kviečiame atvykti į Žagarę!

Žagarės senieji grafo Naryškino dvaro rūmai
2017 08 01 - 2017 08 13
 
Atgal