Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-08-07

Gintarės Marčiulynaitės tapybos paroda "Kasdienybės portretai"

Paroda atidaroma rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį, 17.30 val. LDS „Klaipėdos galerijoje“
Gintarės tapyba neįmantri, bet nuoširdi, kurioje gvildenamas asmeniškas ryšys su gyvūnais. Menininkė bando paliesti egzistencijos autentiškumą, pabrežti reikšmingus savo gyvenimo prisiminimus, veiksmus, kurie tapo jos kūrybos pagrindu.

Animalistinę temą Gintarė gvildena jau nuo studijų laikų ir lieka jai ištikima:
„Tapyboje analizuoju žmogaus ir šuns santykį, kuris persirutulioja į gamtos ir civilizacijos ryšį, jo kitimą. Gyvūnas yra priklausomas nuo žmogaus veiklos ir norų. Jis visuomet pririštas prie pavadžio, arba uždarytas interjere. Gyvendamas kartu su žmogumi, jo priklausomybėje, gyvūnas praranda susitapatinimą su gamta. Jo pasaulio ribos apibrėžtos, natūrali prigimtinė aplinka pasikeitusi, tuščia, pilka.


Mano vaizduojamas pasaulis labai žemiškas, visos akimirkos paimtos iš kasdienybės, nesumeluotos. Nuo portreto iki išnykimo kažkiek apčiuopiamoje erdvėje. Kiekvienas darbas išgyventas, kupinas prisiminimų“ – sako parodos autorė.


Gintarė Marčiulynaitė studijavo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete, kur baigė tapybos specialybės bakalauro ir magistro studijas. Po studijų aktyviai dalyvauja parodose bei tapybos pleneruose Kaune, Vilkijoje, Mizaruose, Nidoje.


Paroda vyks iki rugsėjo 7 d.

LDS "Klaipėdos galerija", Bažnyčių g. 6., Klaipėda
2017 08 10 - 2017 09 07
 
Atgal