Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-08-14

Druskininkų “Eglės” sanatorija organizuoja žymių Lietuvos dailininkų plenerą

Pleneras vyks rugpjūčio 14 d. - rugpjūčio 26 d.
Druskininkų “Eglės” sanatorija tęsia ilgametį projektą – rugpjūčio mėnesio antrąją pusę organizuoja žymių Lietuvos dailininkų plenerą.

Šių metų jau septintąjame plenere, kuris prasideda rugpjūčio 14 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 26 dienos, dalyvauja Valentinas Antanavičius, Romualdas Balinskas, Rimas Zigmas Bičiūnas, Jonas Daniliauskas, Ričardas Filistovičius, Bronius Gražys ir Danutė Gražienė, Vaidotas Janulis, Dalia Kasčiūnaitė, Mindaugas Skudutis. Taip pat prisijungs trys svečiai iš užsienio – du latviai dailininkai - Agnija Germane iš Rygos ir Maris Čačka iš Daugpilio bei baltarusis Vladimir Koncedailov iš Minsko. Plenero ilgametis koordinatorius – šiaulietis dailininkas Povilas Anikinas.

 

Ankstesniuose pleneruose dar yra dalyvavę Povilas Anikinas, Svajūnas Armonas, Jūratė Bagdonavičiūtė, Arvydas Kašauskas, Arvydas Každailis, Algis Kliauga, Vaidas Petrulis, Genovaitė Skrabulienė, latvis Aldis Klavinš ir kiti dailininkai.

Geriausi ankstesnių plenerų metu sukurti kūriniai yra eksponuojami pastovioje ekspozicijoje - sanatorijos “Eglė plius” kavinėje. Kiti kūriniai priklausantys solidžiai sanatorijos meno kūrinių kolekcijai, puošia įvairius sanatorijos ir administracijos korpusus, patalpas ir džiugina lankytojus.

 

Druskininkų “Eglės” sanatorija skiria išskirtinį ir įsimintiną dėmesį Lietuvos meno sklaidai ir atidžiai saugo, prižiūri jų teritorijoje esančius meno kūrinius – tiek eksterjeruose, tiek ir interjeruose. Šįmet buvo užsakytos ir jau pagamintos naujos lentelės – etiketės prie meno kūrinių, esančių sanatorijos teritorijoje. O tų meno kūrinių “Eglės” sanatorijoje yra tikrai vertingų: vienos žymiausių 20 antrosios pusės keramikių Marijos Bankauskaitės dekoratyvinės fontano skulptūros „Kriauklės“ (1978); gydyklos kiemuose puikuojasi garsaus skulptoriaus Gedimino Karaliaus skulptūra „Skrydis“ (1977) ir kaunietės Jadvygos Mozūraitės- Klemkienės skulptūra „Jaunystė“ (1978). Vitražistų darbai puošia sanatorijos interjerus: Kazimiero Morkūno vitražai: „Kūdikystė ir jaunystė“ ir „Mokslas ir derlius“ (abu - 1975) biuvetėje; Antano Galecko „Žemė maitintoja“ (1984) fizioterapijos gydykloje; Gintaro Dumčiaus. „Kaleidoskopas“ (1988) bibliotekos pastate. Svarbu pažymėti, kad trys kūriniai – puošiantys Druskininkų “Eglės” sanatoriją yra saugomi Kultūros vertybių apsaugos departamento. Tai Gedimino Karaliaus skulptūra „Skrydis“ ir Jadvygos Mozūraitės- Klemkienės skulptūra „Jaunystė“ ir dailininko Kazimiero Morkūno vitražai: „Kūdikystė ir jaunystė“ ir „Mokslas ir derlius“.


Biblioteka, jos vedėja Adelė Kudarauskienė organizuoja įdomius susitikimus su rašytojais, kultūrininkais iš įvairių Lietuvos miestų, į kuriuos prisirenka ne tik gydyklose besigydančių, administracijoje dirbančių žmonių, bet ir miesto publika mėgsta lankytis.


Septintojo plenero pabaigoje rugpjūčio 25 – 26 dienomis bus atidaryta dailininkų Antanavičiaus, Balinsko, Bičiūno, Daniliausko, Filistovičiaus, Gražio ir Gražienės, Janulio, Kasčiūnaitės, Skudučio naujai sukurtų kūrinių paroda, bus organizuojama apsilankymai dailininkų dirbtuvėse, kurios plenero metu įsikuria sanatorijos administracijos patalpose, pokalbiai su dailininkais. Parodos atidaryme dalyvaus dailėtyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė, kuri supažindins plačiau ir su menininkais, ir su jų kūriniais sanatorijos svečius, administracijos, gydyklos darbuotojus ir poilsiautojus bei Druskininkų miesto gyventojus.

 
Atgal