Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-08-21

Kristinos Norvilaitės paroda „SUBJEKTYVUS KALENDORIUS“

Paroda atidaroma rugpjūčio 25 d. 19 val., „Kristinos Norvilaitės“ galerijoje, Vilniuje
„Buvo šią vasarą kelionių daug, įspūdžių daug, nuomonių daug, norų daug. Kur visa tai dėti? Į paveikslus! Sudėjau, sumaišiau, kūriau, dėliojau ir pristatau visus naujus darbus. Jei paklausit manęs aplankę parodą, tai tikrai pasakysiu kurioje šalyje kas gimė: ar Londone, ar Krokuvoje, ar Rabkoj, ar Maljorkoje.

Taškiukai, kryžiukai, skaičiukai dėmės spalvos paveiksle viskas man taip svarbu. Bet svarbumas toks subjektyvus! Kiekvienas brukšnelis, skaičius ar padėtas taškelis yra būtinas paveiksle, tik tada nusiraminu. Atsiranda visuma ir harmonija. Jei nebūna to ko reik atrodo viskas subyra ir pats ir paveikslas. Paveikslo kūrimas kaip žaidimas sujunk skaičius ir tik tada pamatysi piešinį'', - dalijasi mintimis apie parodą autorė.

 

Kristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Grafikė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Surengė virš 30 personalinių parodų, o dalyvavimų grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Izraelis, Belgija, Danija, Švedija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Olandija, Rusija, Ukraina, Austrija, Vokietija, Italija, Ispanija, Norvegija, Suomija ir kt.), jau būta virš šimto. 2016 m. K. Norvilaitės grafikos darbai pristatyti net keturiose parodose New York'e.

 

2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas'06“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas'09“ – diplomu už „Plastinės kalbos grynumą“. Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė (išleista virš 80 knygų). K. Norvilaitės iliustruota V. V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje” Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga. Nuo 2000 m. veda grafikos edukacinius užsiėmimus, o nuo 2009 m. šiuos užsiėmimus taipogi rengia Vaikų ligoninėje (VU ligoninės Santaros klinikų filialas). 2011 m. įkūrė galeriją „Kristina Norvilaitė”, kurioje kuria ir eksponuoja savo darbus, rengia poezijos vakarus, koncertus. 2013-2017 metais ši galerija buvo pristatyta meno mugėje „ArtVilnius“. 2015 m. K. Norvilaitė debiutavo kaip scenografė Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre („Ledo vakai“). K. Norvilaitės darbų yra įsigyję Lietuvos, Lenkijos ir Italijos muziejai, bei privatūs kolekcininkai iš JAV, Australijos, Japonijos, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, D. Britanijos, Italijos, Olandijos, Rusijos, Ukrainos, Austrijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Belgijos, Kinijos, Pietų Korėjos, Čekijos ir kt.

 

Parodos atidarymas, kurio metu pati autorė pristatys savo darbus, vyks rugpjūčio 25d., 19 val., galerijoje „Kristina Norvilaitė“, Užupio 1.

 

Paroda veiks iki rugsėjo 3 d.

"Kristinos Norvilaitės" galerija, Užupio g. 1, Vilnius
2017 08 25 – 2017 09 03
 
Atgal