Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-08-21

Arvydo Baltrūno personalinė tapybos paroda „Netyrinėju. Tapau”

Paroda atidaroma rugpjūčio 24 d., ketvirtadienį, 18.00 val. „Klaipėdos galerijos“ filiale mados ir verslo centre „Herkaus galerijoje“
Jubiliejinėje Arvydo Baltrūno tapybos parodoje „Klaipėdos galerijos“ filiale mados ir verslo centre „Herkaus“ galerijoje eksponuojami natiurmortai ir sakralinio žanro kūriniai, sukurti 1989 -2017 metais, atskleidžiantys dailininko kelią tarp realybės ir mito (sakralinės) idėjų.

Tapybos priemonėmis sintetindamas ir abstrahuodamas realybę tapytojas nepaliaujamai ieško plastinių tikrovės ir dvasinio pasaulio prasminių sąlyčio taškų. Nuolat naikindamas ribas tarp abstrakcijos ir realybės peizažo, natiurmorto, figūrinės kompozicijas žanruose, ieško ir meninės kalbos pokyčių. Visai kūrybai būdinga ne tik modernistiniai bet ir avangardistinės postmodernizmo, fluxus idėjos, realizuotos įvairiuose hepeningų, plenerų festivaliuose ir parodose. Molbertinėje tapyboje Baltrūnas koncentruojasi į šviesą ir kolorito dermes, kurios keitėsi nuo subtiliai blankių sidabriškų tonų iki aštrių kontrastų, o formų santūriai statiška plastika virto dinamiškai kontroversiškomis kompozicijomis. A. Baltrūno kūrybos amplitudė nepaliaujamai švytravo priešpriešas, kurios tarsi kelio diagramos ženklino ieškojimų kontrastus ir inspiravo nuolatinę kaitą.
Beveik tris dešimtmečius puoselėjantis ekspresionistinę tapybos raišką, Baltrūnas į pasaulį žvelgia pirmiausia vertybiniu aspektu. Šioje parodoje šios dinamiškos idėjos reiškė dailininko nuostatą vengti pasikartojimų. Dailininkas yra sakęs, kad tapyti vien abstrakcijas jam atsibosta, tad jis nuolat ieško priešingų kelių.


Arvydas Baltrūnas gimė 1957 metais Vilniuje. 1981 – 1987 metais studijavo Vilniaus dailės akademijoje tapybos specialybę. Jo mokytojais buvo tapytojai Vladas Karatajus, Jonas Čeponis, Kostas Dereškevičius. 1997-2016 metais Baltrūnas dėstė Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje, nuo 2000 m. dirba Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje. Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1992 metų. Įkūrė grupę „Ė“ ir yra jos narys nuo 1994 metų. Yra gavęs aukščiausio laipsnio valstybines stipendijas 2001 ir 2008 metais. Tapytojas surengė apie 30 asmeninių parodų, dalyvavo arti 100 bendrų parodų ir plenerų Lietuvoje ir užsienyje.


Paroda vyks iki rugsėjo 20 d.

LDS "Klaipėdos galerijos" filialas mados ir verslo centre "Herkaus galerija", Herkaus Manto g. 22, Klaipėda
2017 08 24 - 2017 09 20
 
Atgal