Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-08-28

Stacie McCormick paroda "Beieškant tapybos"

Paroda atidaroma rugsėjo 1 d., 18 val. (penktadienį), LDS galerijos “Meno parkas” III-o aukšto ekspozicijų erdvėje
Stacie McCormick (g.1962) - fotografė, tapytoja, poetė ir videomenininkė, gyvenanti ir kurianti Londone (UK).

Videofilmų ir nuotraukų rinkinys “Beieškant tapybos” atspindi McCormick susidomėjimo lauką ir matymo būdą. “Fotografija man yra eskizų sąsiuvinis, tyrimo būdas, taip pat, mano, tapytojos, praktikos atspindys.”


McCormick tapydama pastebi nematytus dalykus: gesto, leidžiančio materijai „tapti“ atsiskleidimą, taip pat uždengimą, sluoksniavimą kiekviename kūrybos etape. Naudodama įvairią techniką – nuo Indijos tušo, akrilo, aliejinių pastelių ir stipriai blizgaus latekso, McCormick nuolatos įvertina akimirką, kai kūrinys gali gimti ir tapti „kitu“ menininko atžvilgiu. Neleisdama vienam elementui užgožti drobės, McCormick tęsia darbą kaupdamasi trapiam tapsmo balansui netikėtą akimirką.


„Beieškant tapybos“ yra paroda atskleidžianti McCormick kūrybos procesą. Kai netapo, Stacie nuolat stebi sluoksniuotas, atsitiktines sankaupas, netikėtus sugretinimus staiga išnyrančius prieš ją lyg jau sukurtas darbas. Fotografuodama autorė seka panašiu procesu, kaip tapydama... su tais pačiais žavėjimosi objektais: laiko ir žmogaus intervencijos ženklais, erozijos ir sluoksniavimosi, atsitiktinumo didybės. Netikėtai nutikęs elementų derinys nustebina simetrija, išbaigtumu, nepastebėtu grožiu, neakivaizdumu. Nykimas, griuvėsiai, irimas tampa susidomėjimo objektu. Troškimas būti nustebintai motyvuoja tapybos ir fotografijos procesus, skelbdamas atsitiktinumą, įperšantis netikėtumą, nepramintą taką, kaip dominantę. Parodoje eksponuojami du videokūriniai yra meditacija apie patyrimo sulėtinimą, leidžiantį patirti didingumą miesto kasdienybėje. Paprastas asmens judėjimas miesto peizažu sukuria kinematografiją, naratyvą, paslaptingumą ir grožį.


www.staciemccormickstudio.com


Paroda yra galerijos "Meno parkas" tarptautinio kultūrinių mainų projekto „Meno linija“ dalis.


Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.


Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

LDS galerija "Meno parkas", Rotušės g. 26, Kaunas
2017 09 01 - 2017 09 30
 
Atgal