Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-09-22

Živilės Bardzilauskaitės-Bergins kūrybos paroda „Sielos Paukštė“

Paroda atidaroma rugsėjo 29 d., penktadienį, 17.00 val. Dailininkų sąjungos galerijoje
Parodoje, kurios objektas – porceliano tapyba, siekiama parodyti, kad tapymas ant porceliano ir molbertinė tapyba yra tarpusavyje susijusios sritys, leidžiančios atsiskleisti įvairiapusiam autoriaus talentui. Porceliano dekoras ir tapybos drobė gali būti pagrįsti tomis pačiomis idėjomis, tik įgyvendinami skirtingais būdais.

„Lėkštė kaip objektas daugeliui ir lieka tik lėkštė, į ją nežiūrima kaip į tapybą ar grafiką, o aš noriu pažvelgti kitu kampu“, – atskleidžia intencijas parodos autorė.


Menotyrininkė Lijana Šatavičiūtė-Natalevičienė teigia: „Ž. Bardzilauskaitę-Bergins pažįstame kaip nepriekaištingai kaulo porceliano techniką įvaldžiusią keramikę, kurios ekspresyviai ir preciziškai ištapytos dekoratyvinės lėkštės bei vazos, teikiančios erdvės vaizduotei, visais kūrybos etapais buvo menininkės vizitinė kortelė. Parodoje galima atsekti autorės tapybos ant porceliano evoliuciją nuo ryškiaspalvių, art deco dvasia žaižaruojančių geometrinių motyvų link laisvesnės, improvizacinės tapybos manieros, kai sudėtingomis figūrinėmis scenomis užpildoma visa indo plokštuma.“


Menininkė yra surengusi daugiau nei dvidešimt asmeninių, dalyvavusi daugelyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, pelniusi ne vieną apdovanojimą. Ž. Bardzilauskaitė-Bergins yra aktyvi Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Kaune rengiamų tarptautinių Baltijos šiuolaikinės keramikos parodų „Pavasaris“ ir simpoziumų „Redukcija“ projektų vadovė, kurios veikla 2009 m. įvertinta Kauno miesto tarybos „Santakos“ premija.


Parodą iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

 

Paroda veiks iki spalio 20 d.


Parodos laikas: 2017 09 29 – 2017 10 20.
Atidarymas: 2017 rugsėjo 29 d. 17 val.
Galerijos darbo laikas: I-V 10-18, VI 10-16.
Parodos lankymas – nemokamas

Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius
2017 09 29 - 2017 10 20
 
Atgal