Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-11-08

Iljos Bereznicko paroda „BAUBUI – 30!“

Paroda atidarymoma lapkričio 10 d., 18 val. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje
Geriausiu lietuvišku animaciniu filmu neoficialiai tituluojamas „Baubas“ (1987 m.) „gimė“ lygiai prieš 30 metų. „Baubo“ atsiradimą lėmė 1984 m. I. Bereznicko iniciatyva Lietuvos kino studijoje įkurta Animacijos studija, iškėlusi Lietuvos animaciją į profesionalų lygį. Šioje studijoje ir sukurtas pirmas, ne vienai lietuvių kartai puikiai pažįstamas I. Bereznicko animacinis filmas „Baubas“.

Neilgai trukus filmas tapo I. Bereznicko vizitine kortele. Tai buvo pirmas lietuviškas animacinis filmas, įvertintas prestižiniu tarptautiniu apdovanojimu – pirmuoju prizu Tarptautiniame vaikų ir jaunimo kino festivalyje Portugalijoje, 1990 m.


Šį animacinį filmą, kuris pasakoja apie mergaitės draugystę su tėvų išgalvotu Baubu, iškart pamėgo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. I. Bereznickas, kuris savo animacijos stilių kildina iš karikatūros, groteskiškai ir ironiškai vaizduoja tėvus, nekreipiančius jokio dėmesio į savo mažametę dukrą.


Baubo kūrybinė komanda: scenarijaus autoriai – Ilja Bereznickas ir Pranas Morkus, režisierius – Ilja Bereznickas, dailininkai – Ilja Bereznickas ir Vytautas Jurkūnas, operatorius Alfonsas Triškus, kompozitorius Laimis Vilkončius ir kiti.
Beveik po dvidešimties metų (2004 m.) Baubą vėl sutinkame animaciniame filme „Baubo aritmetika“. Tiesa, šiek tiek pakeitusį išvaizdą ir stilių (matyt – paauglystė). Dar po metų (2005 m.) ta pati, apleisto vaiko tema plėtojama animaciniame filme „Tik nereikia mūsų gąsdinti“, o 2010 m. įvyko išleisto I. Bereznicko DVD „Baubas & Co” pristatymas.


Šioje parodoje eksponuojami personažų eskizų originalai, animatai (skaidrės), jų reprodukcijos, galima žiūrėti animacinius filmus ir palaipsniui suprasti kaip gimsta animacinis filmas ir jo personažai.


Tuos, kurie Baubo dar nepažįsta – kviečiame susipažinti. Na, o tuos, kurie Baubą pažįsta, kviečiame sugrįžti į vaikystę, prisiminti ir atšvęsti gražų Baubo jubiliejų.

 

Parodos kuratorė Justina Gražytė

 

Apie autorių
Ilja Bereznickas gimė Vilniuje 1948 m. sausio 1 d.. 1965 m. baigė Vilniaus keturmetę meno mokyklą. 1970 m. baigė Kauno Politechnikos institutą, čia įgydamas architekto specialybę. Aktyviai dalyvauja karikatūros parodose nuo 1970 m. 1982 m. įstojo į Aukštuosius režisūros kursus Maskvoje.1985 m. baigęs Aukštuosius režisūros kursus, I.Bereznickas įgijo animacinių filmų režisieriaus specialybę.


Nuo 1970m. dirba knygų iliustravimo ir karikatūros žanro srityse.


Nuo 1985 m. – 1990m. dirba Lietuvos Kino studijoje animacinių filmų režisieriumi ir dailininku. Per šį laikotarpį sukūrė apie 15 animacinių filmų.


2014 m. menininkas apdovanotas ordinu už „Už nuopelnus Lietuvai“, taip pat 2015 m. Fredikstado animacijos festivalyje (angl. Fredrikstad Animation Festival) jo kūryba įvertinta Auksinio Gunaro apdovanojimu „Už viso gyvenimo pasiekimus“ (angl. Golden Gunnar - Lifetime Achievement). Na, o šiuo metu autorius puikuojasi Nacionalinės kultūros ir meno premijos pretendentų sąraše.

 

Paroda veiks iki gruodžio 9 d.

 

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija, Vilniaus g. 39, Vilniaus mokytojų namai, I a., Vilnius
2017 11 10 - 2017 12 09
 
Atgal