Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-11-22

LDS "GalerijaXX" gražiausias žiemos šventes pasitinka su nauja „Senvage“

Leidinio pristatymo renginys vyks lapkričio 24 d., penktadienį, 16.30 val., LDS galerijoje „Galerija XX“
Štai jau ketvirti metai kultūros ir istorijos mėgėjai pavasarį ir artėjant Kalėdoms sulaukia naujo „Senvagės“ žurnalo numerio. Ne išimtis ir šio lapkričio pabaiga. Atsivertę spalvingą, šiltą ir jaukų kaip visada storo, solidaus ir meniško leidinio viršelį, rasite ir ką paskaityti, ir ką pažiūrėti.

Reikšmingiausių metų meno įvykių – miesto Dailės dienų, Vilniaus meno mugės, tarptautinio K. Naruševičiaus vardo plenero, fotobienalės „Žmogus ir miestas“ išsamias apžvalgas ir recenzijas iliustruoja puikios kūrinių reprodukcijos. „Fotogalerijoje“ matome S. Povilaičio, V. Pečinino, Metanojos darbus. Publikuojamas ir išsamus tekstas apie šauniai dirbančius miesto fotomeno mėgėjus. V. Bielskytės „Krištolo iliuzijų metas“ pasakoja apie stiklo meno pradininkę Anitą Šlegel ir jos vadovautą studiją tuometėje „Ekrano“ gamykloje. S. Voveriūnienė teigia, kad nepelnytai primiršto pedagogo ir rašytojo Motiejaus Lukšio vardu galėtų didžiuotis ne viena miesto kultūros ar švietimo įstaiga. L. Kaziukonis analizuoja Panevėžio dokumentinį paveldą. L. Knizikevičienė primena pirmosios Panevėžio bažnyčios istoriją. D. Petrulis pristato naujausius archeologinius atradimus T. Tilvyčio gatvėje. V. Raubienė prikelia intriguojančią į Lietuvos prezidentus kandidatavusios Felicijos Bortkevičienės asmenybę. Nuolatinę vietą „Senvagėje“ turi teatras, literatūra, mūsų išeivių patirtys, jaunųjų kūrėjų veikla, publicistiniai pamąstymai, išsami pusmečio kultūrinio gyvenimo kronika, jubiliejinės sukaktys ir daug kitokios aktualios informacijos.

 

Žurnalą, kaip jau įprasta, bus galima įsigyti Juozo Masiulio knygyne, Turizmo informaciniame centre, miesto Dailės galerijoje.

LDS galerija „Galerija XX“, Laisvės a. 7, Panevėžys
2017 11 24
 
Atgal