Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-11-22

Jonas Valatkevičius: "Sunkios dienos. Nuostabus gyvenimas / Terrible Days. Wonderful Life"

Paroda atidaroma lapkričio 28 d., 18 val. VGMC
Labiausiai žavi Jono Valatkevičiaus gebėjimas apie sudėtingus dalykus kalbėti paprastai. Vien dėl parodos pavadinimo tikslumo galima supykti iš pavydo. Šitas menininkas neatitinka standartų, nes yra mišrus lyg koks metropolis, kuriame tarpsta daugybė įvairaus plauko gyventojų:

rašytojas ir menotyrininkas su geba kinkyti kalbą, reklamos kūrėjas, mokantis tekstą sutraukti iki kulkos, vaizdo kultūroje išprusęs žiūrovas su patirtimi atpažinti „kabinantį“ vaizdą, buvęs pankas, apsėstas sveikuoliško nihilizmo, metalistas su poreikiu iškratyti galvą, dviejų dukterų tėvas, atsakingas už tai, kad tvyrotų saugumo ir prasmės jausmas, kai tų visai nėra, flirtuotojas su popkultūra tik dėl to, kad ji to reikalauja, inteligentas, kuris nemaloniose situacijose norėtų būti mandagus ir galiausiai menininkas, kuriam būtina susitvarkyti su visu tuo jovalu, paverčiant jį vaizdu.


Valatkevičiaus kuriami pavidalai turi rituališkumo žymių. Jie ne tik panašūs į hipersušiuolaikintą genčių ar liaudies kūrybą, bet ir atlieka išsivalymo funkciją, kaip koks dvasinis skalbiklis. Tik be kondicionieriaus, nes tiesa yra grubi.


Parodos kuratorė Monika Krikštopaitytė
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba,
Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos dailininkų sąjunga
Informacija +370 5 261 19 95, graphic.lt

 

Paroda veiks iki gruodžio 16 d.

2017 11 28 – 2017 12 16
 
Atgal