Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-11-27

LDS projekto "Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę" paroda LR Seimo rūmuose

Paroda atidaroma gruodžio 6 d., 13 val., LR Seimo rūmų Vitražo galerijoje
Projektas „Mano Lietuva“ – tai kartu su Šv. Kazimiero ordinu 2016 m. startavęs, plačią geografinę aprėptį turintis edukacinis vaikų ir jaunimo dailės projektas, kuriame dalyvauja mokyklos iš įvairių Lietuvos miestų. Projekto veiklos skatina moksleivius pažinti savo valstybės istoriją, kurti ir puoselėti šalies kultūrą ir tapatumą.

2017 m. projektas su poteme „Grįžtu į Tėvynę“, buvo skirtas A. J. Greimo 100-osioms metinėms pažymėti. J. Greimo vardas yra įtrauktas į UNESCO ir valstybių narių 2016-2017 m. minimų sukakčių sąrašą, o 2017-ieji LR Seimo yra paskelbti Greimo metais.


Projekto dalyviai:
• Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla,
• Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazija,
• Vilniaus lietuvių namai,
• Kėdainių dailės mokykla,
• Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos Naujosios Vilnios filialas,
• Vaikų lopšelis-darželis „Vilnelė“
• Tapybos studija „Alegria“

 

Prie projekto dirbo 26 pedagogai, dalyvavo 184 moksleiviai ir 35 ikimokyklinio amžiaus vaikai, taip pat 14 profesionalių menininkų.


Projekto metu buvo surengtas moksleivių piešinių konkursas, po kurio sudaryta grupė moksleivių, pakviestų dalyvauti dailės plenere Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse. Plenero metu buvo rengiamos edukacinės dirbtuvės, ekskursijos, grupiniai užsiėmimai, kūrybiniai vakarai, pristatymai, parodos. Visa tai ne tik ugdė vaikų saviraišką, bendruomeniškumo pojūtį, bet ir padėjo suvokti istorinio bei kultūrinio palikimo svarbą. Projekto tema, apeliuojanti į grįžimą į tėvynę, buvo tiesiogiai įprasminta – projekte dalyvavo lietuviškas šaknis turintys moksleiviai iš Argentinos, Ukrainos, Venesuelos, Altajaus krašto. Į plenerą atvykę svečiai iš Barnaulo turėjo galimybę ne tik pažinti Lietuvos krašto kultūrą ir istoriją, bet ir aplankyti savo protėvių, kadaise ištremtų iš Lietuvos, gyvenvietes. Tai paliko neišdildomą įspūdį lietuviškas šaknis turinčiai, tačiau tik dėka šio projekto pirmą kartą Lietuvoje apsilankiusiai jaunajai, talentingai dailininkei Elinai Schmidt.


Parodoje eksponuojama keliasdešimt personalinių įvairiomis technikomis, įvairaus amžiaus grupių moksleivių sukurtų konkursinių darbai bei 10 plenero kūrinių. Taip pat parodai 14 tapybos darbų sukūrė dailininkai: Meda Norbutaitė, Emilija Taločkienė, Vytautas Žirgulis, Arvydas Baltrūnas, Arvydas Bagdonas, Valdas Barakauskas ir Gintaras Kraujelis.

 

Projekto meno vadovė: Emilija Taločkienė
Projekto globėjas: LR Seimo narys Povilas Urbšys
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija

LR Seimo rūmai, Vitražo galerija
2017 12 06 - 2017 12 31
 
Atgal