Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-12-20

Naujame žurnalo „Dailė“ numeryje – įtraukiančios diskusijos apie meną ir viešąsias erdves

Žurnalo pristatymas gruodžio 21 d., ketvirtadienį, nuo 16 val. iki 18 val. Dailininkų sąjungos galerijoje
Lietuvoje nesibaigiant diskusijoms apie paminklus, naujus architektūrinius akibrokštus, miesto erdvių pertvarkymus, žurnalas „Dailė“ nelieka nuošalyje ir įsijungia į šį aktualų diskursą. Todėl naujame žurnalo numeryje toliau plėtojama šiemet pradėta tema apie meną viešoje erdvėje – skaitytojų laukia įdomus pokalbis su menininkais Nomeda ir Gediminu Urbonais.

Klausiame, ką menininkų studijų vieta pasako apie patį miestą ir jo perspektyvas. Domimės, kuo svarbus Lietuvoje stiprėjantis galerijų savaitgalio fenomenas ir kokius tinklus jis kuria mieste. Prisimindami 11-osios Kauno bienalės pagrindinę parodą, išsidėsčiusią įvairiose miesto erdvėse, kartu keliame klausimą apie paminklinimo (ne)galimybes.


O keliaudami po pasaulį iš arčiau pažvelgėme į ilgai lauktus ir vienus svarbiausių pastarojo pusmečio meno renginių, šiame numeryje pateiksime savo kritiką ir įspūdžius iš Venecijos bienalės, Miunsterio skulptūrų projekto ir „documentos“.
Personalijų skiltyje skaitytojų lauks pažintis su keturiais ryškiais ir skirtingais kūrėjais, tai: Jurga Šarapova, Mikalojus Povilas Vilutis, Mindaugas Gapševičius ir Kęstutis Kasparavičius. Taip pat prisiminsime Vytauto Eigirdo (1957–2012), Kazio Varnelio (1917–2010) ir Henriko Šalkausko (1925–1979) asmenybes bei jų kūrybos palikimą.


Ir galiausiai bandysime ieškoti atsakymo, kokios yra šiuolaikinio meno kolekcionavimo galimybės. Su autoritetingais pašnekovais kalbėjomės, kaip tampama kolekcionieriumi, kaip gimsta kolekcija ir kokią naudą ji suteikia jos savininkui.


Žurnalo autoriai ir herojai kviečiami gruodžio 21 d., ketvirtadienį, nuo 16 val. iki 18 val. užsukti į DSG galeriją (Vokiečių g. 2) susipažinti su nauju numeriu ir jį atsiimti bei susitikti su žurnalo „Dailė“ komanda. Norintys įsigyti žurnalą, jį ras Dailininkų sąjungos galerijoje, leidykloje „artseria“.

Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius
2017 12 21
 
Atgal