Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-01-11

Algimantas Černiauskas pristato naujausią savo paveikslų temą „BLACKOUT paintings“

Paroda atidaroma sausio 12 dieną, 18.30 val., galerijoje VILNENSIS
Dešimt metų abstrakcijų tapybos, funkcijų ir principų. Dažai burnoj, paveikslai akyse. Galiausiai tapytojo ranka nusviro ir jis paklausė savęs: „O tai kiek čia tų paveikslų reikia nutapyti? Gal vieno būtų užtekę? Nejaugi šita misterija tęsis amžinai?“. Netekęs regos tapytojas žvelgė į nebaigtą paveikslą ir matė jame savo juodąjį nušvitimą: BLACKOUT

Algimantas Černiauskas yra vienas aktyviausių šiuolaikinių jaunesniosios kartos tapytojų Vilniuje. Šio menininko kūryba – tai modernistinės Lietuvių tapybos plėtotė. Sėkmingai dirbamas su stambiomis dažų bei tapybinių formų masėmis, menininkas laisvai kontroliuoja didžiausio formato paveikslus. Kaip teigia pats autorius: „tapydamas siekiu reginio“. Pastaruoju metu Černiausko kūryba lipa iš paveikslo rėmų į performanso, muzikos bei video sritis, tačiau abstrakti tapyba bei tapytojo savasties apmąstymai išlieka pagrindiniu jo kūrybos motyvu.

 

Menininkas aktyviai dalyvauja grupinėse bei rengia personalines parodas. Galerijoje Vilnensis tapytojas rodys ne savo naujus darbus, o sukurtus anksčiau, smulkesnius ir niekur nerodytus, atstumtus paveikslus. Taip pat parodoje pirmą kartą išvysime ir kelis menininko skulptūrinius etiudus.

 

Menininkas teigia: „ši paroda, tai į mane panašaus tapytojo portretas. Visi šios parodos eksponatai yra vienareikšmiški tapybos akto liudijimai. Nors pats, tiesą sakant, tapau vis rečiau. Tapytojo našta nėra iš lengvųjų. Norėčiau išmokti kurti lanksčiau. Buvau dogmatiškas abstrakcijų tapytojas, bet jeigu tapytojo dalia yra bausmė, tai siunčiu save į amnestiją. Jaučiuosi taip, tarsi po dešimties metų abstrakcijų tapymo pagaliau pradedu regėti, ką čia iš tikrųjų tapau.

 

BLACKOUT. Tai tapytojo drama, mirtis ir nauji nuotykiai tamsoje. Tai paroda apie atsinaujinimą po to, kai visos šviesos užgesta.“


Paroda truks visą mėnesį, galima užsukti ne kartą, atsivesti draugą ir jam parodyti.

2018 01 12 - 2018 02 10
 
Atgal