Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-01-11

LDS Kauno skyriaus akvarelininkų sekcija kviečia dalyvauti respublikinėje akvarelės parodoje „Be grimo“

Paraiškos priimamos iki 2018 m. kovo 2 d.
Akvarelės paroda „Be grimo“ – tai ketvirtoji respublikinė atrankinė ir penktoji iš eilės Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus avarelininkų sekcijos inicijuojama pavasarinė profesionalių akvarelininkų paroda, rengiama tradicinio „Lietuvos teatrų pavasario“ festivalio renginių metu „Girstučio“ kultūros ir sporto centro patalpose, Kaune.

Primename, kad 2014 m., pažymint 50 metų sukaktį nuo to momento, kuomet 1964-aisiais Vilniuje, Lietuvos dailės muziejuje buvo surengta 1-oji respublikinė akvarelės paroda, o Lietuvoje buvo minimi Teatro metai, buvo surengta pirmoji po ilgokos pertraukos respublikinė akvarelės paroda „Avanscena“. 2015 m., minint 140-ąsias dailininko ir kompozitoriaus M.K.Čiurlionio gimimo metines bei 250-ąsias kunigaikščio, diplomato, politinio veikėjo, kompozitoriaus M.K.Oginskio gimimo metines, buvo surengta respublikinė akvarelės paroda „Sąskambiai ir atspindžiai“. 2016-ųjų pavasarį vyko Kauno dailininkų akvarelės paroda „Antraktas“. 2017-aisiais – paroda „Monologai“.

2018 metų akvarelės pavasarį pasitiksime paroda „Be grimo“, kurios pagrindinis leitmotyvas labiau siesis ne su didžiąja teatro scena, finaliniu pasirodymu, energinga dramos kulminacija, bet su kulisuose vykstančiu šurmuliu, etapinėmis pasirodymo ruošimo stotelėmis, improvizacija ir repeticijų nuotaika, dar prieš sukuriant rekvizitą ir užsidedant butaforines kaukes.

„Be grimo“ – tai vaidmenų karnavalas socialiniame gyvenime, nuoširdumas ir veidmainystė, išėjimas iš komforto zonos, meditacija ir susitikimai su savimi, dvasinis kiekvieno vaidmens išgyvenimas ir persikūnijimas. „Be grimo“ - geroji ar išvirkščioji pusė?

Kviečiame įvairių sričių profesionalius Lietuvos menininkus pateikti atrankai akvarelės technika sukurtus darbus, atliepiančius parodos temai.


Projekto laikas: 2018 m. balandžio-gegužės mėn.

Projekto vieta: „Girstučio“ kultūros ir sporto centras, Kovo 11-osios g. 26, Kaunas

Organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus akvarelininkų sekcija

 

 

Projekto vykdytojų adresas ir kontaktai:

LDS Kauno skyrius, Rotušės a. 26, LT-44279 Kaunas

Valentinas Varnas, mob. tel. +370 601 77861

El. paštas akvarele2016@gmail.com

 

 

Sąlygos projekto dalyviams:

1. Prašome iki 2018 m. kovo 2 d. el. paštu akvarele2016@gmail.com pateikti 2-3 darbų ciklo, atitinkančio temą „Be grimo“, sukurto ne anksčiau nei 2015 metais, nuotraukas atrankai.

2. Darbų pavadinimai turi būti sudaryti tokia tvarka: autoriaus pavardė_vardas_kūrinio pavadinimas_sukūrimo metai_aukštis_plotis

3. Kartu su paveikslų nuotraukomis prašome pateikti autoriaus portretinę nuotrauką ir kontaktinius duomenis: el. pašto adresą, telefono ar mobilaus telefono numerį, interneto svetainės adresą.

4. Visi autoriai apie atrankos rezultatus bus informuoti el. paštu iki 2018 m. kovo 16 d.

5. Atrinktus parodai pateikiamus darbus, visiškai paruoštus eksponuoti, kovo 22-23 d. reikės pristatyti į „Girstučio“ kultūros ir sporto centrą, Kovo 11-osios g. 26.

6. Parodos atidarymas numatomas 2018 m. kovo 31 d. (bus patikslinta).

 

LDS Kauno skyriaus

Akvarelininkų sekcija

„Girstučio“ kultūros ir sporto centro patalpos, Kovo 11-osios g. 26, Kaunas
 
Atgal