Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-01-16

Paroda „Individualistai – atkurtai Lietuvai 100“

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta paroda atidaroma sausio 23 d. 17 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje, III a.
Individualistai – tai dailininkai iš visos Lietuvos, nepamiršę savo valstybės istorijos, gimtųjų vietų kraštovaizdžio.

Individualistai – dailininkai profesionalai, gavę tvirtus lietuviškos meno mokyklos pagrindus ir išmokę jais naudotis.

Individualistai – savo šalies vaikai ir savo laikmečio liudytojai. Jų grupės pagrindinė vertybė – laisvė būti savimi ir laimė būti tarp savų, savo laisvos šalies nepriklausomu menininku kūrėju.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pradeda renginių, skirtų atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui, minėjimo maratoną. Grupė Lietuvos dailininkų, kuriuos vienija bendros vertybės ir talpus žodis „Individualistai“, visiems meno gerbėjams dovanoja įspūdingą parodą.

 

„Individualistai“ – dailininkų grupė, įkurta praėjus vos keleriems metams po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Tai – dailininkai iš visos Lietuvos, nepamiršę savo valstybės istorijos, gimtų vietų kraštovaizdžio, net šiuolaikinės kosmopolitiškos civilizacijos sūkuryje tebegirdintys tėvų ir senelių godų aidą. Jie – dailininkai profesionalai, gavę tvirtus lietuviškos meno mokyklos pagrindus ir išmokę jais naudotis, kad laisvai judėtų pirmyn šiuolaikiniais painiais meno procesų labirintais. Daugelis jų mokėsi pas žymiausius dailininkus, Lietuvos dailės klasikus, kai kurie – patys jau pelnė klasikų vardus, dar kiti – kantriai, tyliai dirba, diena iš dienos eidami į kūrybines dirbtuves, be atlygio lipdydami savąją gyvenimo ir Lietuvos viziją.

 

Kaip teigia menotyrininkė Gražina Gurnevičiūtė, „nesuklysime pasakę, kad viena svarbiausių „Individualistų“ grupės vertybių – tai laisvė būti savimi“. Ir dar pridurkime – tai laimė būti tarp savų, savo laisvos šalies nepriklausomais menininkais kūrėjais, gebančiais matyti jos grožį ir nesenkančią prasmę.

 

Parodos atidaryme mus sveikins „Individualistų“ pirmininkas Algimantas Stanislovas Kliauga, Lietuvos filosofas, kultūrologas, menotyrininkas, civilizacijos teoretikas, akademikas, prof., dr. Antanas Andrijauskas, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė, menotyrininkė Gražina Gurnevičiūtė, parodos kuratorė Violeta Gaidamanavičienė-Kiselienė ir kiti menininkai.

 

Parodą organizuoja dailininkų grupė „Individualistai“, koordinuoja Nacionalinė biblioteka, remia „Stone Art“.

 

Paroda veiks iki vasario 19 d.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salė, III a., Gedimino pr. 51, Vilnius
2018 01 23 - 2018 02 19
 
Atgal