Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-02-05

Paroda "Urbanistinė Poezija", projekto "TEKSTilės interpretacijos" dalis

Paroda veiks vasario 6 - 27 d., Malagoje, Ispanijoje
šį kartą suvienijo keturias moteris menininkes - Virginija Kirvelienė (Kaunas, Lietuva), Solveiga Vaitkutė (Blanes, Katalonija), Tine Helleshoej (Kopenhaga, Danija) ir Ina Mindiuz (Mursija, Ispanija) - užmezgant dialogą panaudojant meninę kalbą.

Jau daugelį metų menininkė Virginija Kirvelienė (Kaunas, Lietuva) renka vandentiekio ir kanalizacijos atspaudus, žavėdamasi jų skirtingų dizainų: ji pastebėjo, kad jie skyriasi pagal vietovę lyg tylus naujų teritorijų žymekliai - visada arti, po kojomis ant šaligatvių. Parodoje eksponuojami 2017 metų plono, minkšto medvilnės pluošto dažyti ir bespalviai reljefai. Ši grafikos ir tekstilės sintezė - menininkės iš Kauno laiškas Ispanijai.


Jausminga, protinga, rokenroliška - tai žodžiai, kuriais galima apibūdinti individualų Tine Helleshøns, menininkės, įsikūrusios Kopenhagoje (Danija) stilių.


Drobės pilnos mišrių tapybos technikų, tokių kaip guašas, purškiami dažai, trafaretai ir aliejaus. Dirbdama su savo nuotraukomis arba padalijant vaizdą į kubistines formas, menininkė žaidžia abstrakčioms išraiškomis – koliažai mirguliuoja stipria estetika, bet dažnai su sarkastiškais komentarais apie mus supantį pasaulį.


Solveiga Vaitkutė (gimusi Kaune, gyvena Ispanijoje, Blanes mieste) pasižymi stipria poetinė vaizdine energija. Jos gebėjimas kurti patrauklius ir stiprius abstrakčius kūrinius - Solveigos darbai tai nuolatinis reikalavimas sau integruoti tikrąjį su sensoriniu. Naudodama mados žurnalų vaizdus įkvėpimui, menininkė eksperimentuoja su kasdieniu projektuodama save vizualiosios poezijos koliaže, tyrinėja emocijas, formuoja spalvinės demės.


Urbanistinio stiliaus tapyba, fotografija ir tekstilė - Ina Mindiuz sujungia vizualaus meno kalbas. Tai nepastebimo grožio vaizdai, galintys aprašyti keistą ir nežinomą pasaulį, sudaryti sudėtingus raštus ir pritraukti žiūrovo demesį. Minimalūs, eteriniai ir subtilus aspektai sprendžia erdvės - laiko problemas, sujungia spalvų grinumą ir chromatizmą. Bendras jungties taškas yra sukurti žmogaus buvimo jausmą, pėdsaką šioje tikrovės, skaičių, linijų ar spalvų grandies chaose.
Projektas TEXTiles interpretacijos: tai parodų ciklas kurio pradžia - 2014 m. Projekto tikslas - suprasti tekstilės pramonę kaip meno ir analizės įrankį tiek vizualaus, tiek teksto procesuose. Metodologijų ir skirtingų meninių požiūrių skirtumai palengvina tekstilės meno studijas ne tik kaip apdailą, bet ir kaip konceptualųjį meną su jo konteksto gilumu.


Kuratore: Ina Mindiuz

Atidaryta: pirmadienis - sekmadienis nuo 9 iki 21 val.
Organizuoja: RTVA Canal Sur Andalucia ir Studija Mindiuzarte
Plakatas: Solveiga Vaitkute Diseno&Creación

 

Organizatorių inf.

RTVA Canal Sur Andaluzija, Avda, Velazques 307, Malaga, Ispanija
2018 02 06 - 2018 02 27
 
Atgal