Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-02-07

Emilijos Gaspariūnaitės Taločkienės paroda "Mano Lietuva"

Paroda atidaroma vasario 8 d., 12 val. Vilniaus apygardos administraciniame teisme
E. Taločkienės suformuotas savitas braižas garantuoja vizualinį išskirtinumą Lietuvos dailės kontekste. Pati dailininkė sako, jog labai svarbu atrasti ir išlaikyti savo stilistiką, netgi „stengtis įsikūnyti į savo kūrinį“: taip autorė deklaruoja meno ir gyvenimo vienovę. <...>

<...> Emilija Taločkienė - produktyvi dailininkė. Aplankius jos studiją, iškart pasineri į paslaptinga atmosfera apgaubtą paveikslų erdvę. Sienų eksponavimui neužtenka, tad daugelis tiesiog suremiami vienas į kitą. Tapyba Emilijai - savotiška terapija, o paveikslai tampa ramsčiais įvairiose gyvenimo situacijose. Emilija supranta šiuolaikinę gyvenimo tėkmę, besikeičiantį kultūrvaizdį ir tapybos tendencijas. Jos kaip menininkės pozicijoje nėra nostalgijos praėjusiems laikams, ji nepriekaištauja pokyčių neišvengiamumui. Ji nesistengia gaudyti tapybinių madų, nekritikuoja skirtingai mąstančių ir tai reiškiančių kūrėjų. Dėl tokio liberalaus požiūrio į šiandieninę kultūrą įdomu bendrauti su garbaus amžiaus dailininke, kuri neturi pretenzijų dėl natūralių, cikliškai besiformuojančių meno slinkčių. Jausdama tapatumą su savimi kaip su piliete, dailininkė kelia jai ir lietuvybei prasmingus meninius tikslus ir juos įgyvendina: Emilijos dalyvauta gausybėje parodų, skirtų svarbioms datoms, progoms ir asmenybėms pažymėti.

<...>
E. Taločkienės darbai neretai dedikuojami tiems artefaktams ar subjektams, kurie formavo pamatinį dailininkės suvokimą, jos kūrybinį ir tautinį tapatumą. Išmaišiusi kone pusę pasaulio, Emilija vistiek tapo Vilnių. E. Taločkienės kūriniuose persipina naujai interpretuotos istorinės refleksijos, laiko tėkmės pojūtis, baltų simbolika, kartais - net pasakiški motyvai. Visa tai harmonizuojama drobėje ir sustabdoma dabartyje.

<...>

Šią parodą drąsiai galime vadinti dedikacija istorijai, kūrybai ir tapatumui.

 

Evelina Januškaitė-Krupavičė

 

Paroda veiks iki balandžio 6 d.

Vilniaus apygardos adminsitracinis teismas, Žygimantų g. 2, Vilnius
2018 02 08 - 2018 04 06
 
Atgal