Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-02-12

LDS Klaipėdos skyrius kviečia į atsinaujinusią KLAIPĖDOS GALERIJĄ

Vasario 14 dieną, trečiadienį, 17:30 val. atidaroma ŠARŪNĖS VAITKUTĖS parodą Š I R D I S.
Šarūnė Vaitkutė jauna, aktyviai kurianti Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Daugiau nei 10 metų juvelyrikos meno padangėje kurianti ir reprezentuojanti išskirtinį meninį stilių. Parodos autorė šį kartą atkeliaus į Klaipėdą. Šarūnės biografijoje ne tik parodos Lietuvoje ir užsienyje, laimėjimai tarptautiniuose konkursuose, daugybė dalyvavimų grupinėse parodose JAV, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Italijoje, bet ir kelionės, jų fragmentai kaip inspiracijų šaltiniai, kurie keliautojos geografiniame žemėlapyje - labai platūs ir gilūs.

Naujausioje menininkės parodoje bus pristatyti papuošalai, kuriuose susijungia emalis, auksas, sidabras ir kitos medžiagos. Pasak Dr. Jurgitos Grajauskaitės: „viskas autorės ir žiūrovų širdžių džiaugsmui. Š.Vaitkutė širdis mato visur. Tai ir ženklai, rodantys kelią kelionėje, radus širdies formos akmenį. Tai ir sakralūs votai, skirti kabinti ant sienos ir išreiškiantys dėkingumą. Tai ir nuo kalnų masyvo atskilęs riedulys, ir tos pačios formos egzotiško augalo lapelis. Visi jie kalba apie tą patį – laukimą, meilę, žinojimą, kad viskas bus gerai. Todėl širdies formos, gimusios tolimose ir kartais pavojingose kelionėse, regėtos svajonėse, matytos vidiniu žvilgsniu dabar atkartojamos papuošaluose, skirtuose nešioti prie širdies.“

 

Šarūnė Vaitkutė jau daugiau nei 10 metų aktyviai kuria ir dalyvauja parodose ne tik Lietuvoje. Jos biografijoje – laimėjimai tarptautiniuose konkursuose, daugybė dalyvavimų grupinėse parodose JAV, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Italijoje.

 

Š.Vaitkutė turi unikalų stilių, originalią meninę kalbą ir stilistiką, kurią žiūrovas atpažįsta iš karto. Naujausioje menininkės parodoje bus pristatyti papuošalai, kuriuose susijungia emalis, auksas, sidabras – viskas autorės ir žiūrovų širdžių džiaugsmui. Š.Vaitkutė visuomet buvo ir yra poetė – tik ne todėl, kad būtų kada nors pastebėta kurianti eiles. Menininkės kūriniai persmelkti savitos poezijos, kuri suvokiama be žodžių.


Š.Vaitkutė širdis mato visur. Tai ir ženklai, rodantys kelią kelionėje, radus širdies formos akmenį. Tai ir sakralūs votai, skirti kabinti ant sienos ir išreiškiantys dėkingumą. Tai ir nuo kalnų masyvo atskilęs riedulys, ir tos pačios formos egzotiško augalo lapelis. Visi jie kalba apie tą patį – laukimą, meilę, žinojimą, kad viskas bus gerai. Todėl širdies formos, gimusios tolimose ir kartais pavojingose kelionėse, regėtos svajonėse, matytos vidiniu žvilgsniu dabar atkartojamos papuošaluose, skirtuose nešioti prie širdies.

 

Menotyrininkė dr. J.Grajauskaitė

 

Paroda veiks iki kovo 10 d.


 

 

Klaipėdos galerija, Bažnyčių 6, Klaipėda
2018 02 14 - 2018 03 10
 
Atgal