Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-02-13

Paroda „Skulptoriai atkurtos valstybės šimtmečiui”

Paroda atidaroma vasario 15 d., ketvirtadienį, 19 val., LDS "Šv. Jono gatvės galerijoje"
Lietuvos skulptoriai atidaro skulptūros parodą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Šv. Jono gatvės galerijoje, Vilniuje. Parodoje pamatysite įvairiai traktuotą valstybės temą, kuri yra neįtikėtinai talpi. Dalyvauja visų kartų Lietuvos skulptoriai, neabejingi Lietuvos istorijai, valstybingumui ir jos ateičiai! Tai mūsų socialinė-dokumentinė akcija. Mes laisvi rinktis ką galvoti, kaip mąstyti, ką vaizduoti, ir kaip kurti... Mūsų atsakas į šiandienos iššūkius paprastas-mes kuriame valstybei, valstybėje, apie valstybę! Suprantame Laisvę, kaip atsakingą Laisvę! Švenčiame Lietuvos šimtmetį savo kūryba, dovanojame jos žmonėms pramogą regėti, lytėti, patirti Skulptūrą, nes tai vienas seniausių,vienas brangiausių ir įdomiausių, pasiimančių visą mūsų gyvenimą menų.

Gal būtent todėl skulptūros menas turi ypatingą galią paveikti žiūrovą, išlikti tūkstančius metų, pergyventi visas jos interpretavimo madas, nemeilės epochas, tolyn į ateitį nunešti mūsų dabar kuriamą ateičiai žinią. Kaip gyvenimas yra įvairus, taip ir mūsų kūryba yra įvairi, todėl ši paroda yra viena labai retų galimybių pamatyti ne cenzūruotą, ne surūšiuotą , o platų kuriančių skulptūros lauke menininkų spektrą, pajusti gyvybingumą, nusistebėti jaunųjų skulptorių mąstymo įvairove, ar net lengvai pašiurpti nuo kai kurių interpretacijų aštrumo. Būtent ne „meno menui” aukštumos, o bendruomeniškumo platumos mums, kuratoriams labiausiai rūpėjo.


Džiaugiamės, kad į kvietimą atsiliepė broliai latviai, kurių šalis, taip pat švenčianti šimtmetį, susiduria su panašiais iššūkiais. Šioje parodoje galima patirti Latvijos skulptorių ironišką, socialinės kritikos kupiną požiūrį į gyvenimo savo valstybėje aktualijas.

 

Siekdami praplėsti parodinį vyksmą, mes įkūnysim seną skulptorių svajonę turėti Skulptorių Namus, pakeisdami galerijos pavadinimą ir atidarydami Skulptorių Klubą kviesime į pokalbių vakarus su įdomiais žmonėmis mums visiems rūpimais klausimais. Informacijos apie renginius ieškokite Šv. Jono gatvės galerijos Facebook paskyroje ir www.svjonogatvesgalerija.com.

 

Paroda pradedame šventinį turą po Lietuvą, kolekcija toliau keliaus į Varėną, Panevėžį, Kupiškį, Biržus, Kelmę, Plungę, Marijampolę.

 

Na o per atidarymą mus visus sveikina ypatingas, nuostabusis Pabradės Pavoverės varinių dūdų orkestras!

 

Tad kviečiame švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir rinktis Lietuvą, kad ir ainių kartos švęstų dar ne vieną Lietuvos šimtmetį ateityje!

 

Parodos idėjos sumanytojai, kuratoriai ir rėmėjai:

Daumantas Kučas ir Aušra Jasiukevičiūtė: skulptore@inbox.lt; (+37061110939)

 

Paroda veiks iki kovo 11 d.

LDS "Šv. Jono gatvės galerija", Šv. Jono g. 11, Vilnius
2018 02 15 - 2018 03 11
 
Atgal