Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-02-14

LDS narės tekstilininkė Lina Jonikė ir dailėtyrininkė Laima Kreivytė apdovanotos Vyriausybės kultūros ir meno premijomis

Premijos įteiktos vasario 14 d., Kaune.
Primename, kad Lietuvos dailininkų sąjungos vardu už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus LDS teikė rekomendaciją tekstilininkei Linai Jonikei suteikti Vyriausybės kultūros ir meno premiją.

"L. Jonikė išsiskyrė iš savo kurso kolegų jau studijų metais, pasižymėjo dideliu reiklumu sau, jos darbams būdinga šiuolaikiškos minties ir virtuoziško atlikimo jungtis, konceptualumo ir klasikinės technikos valdymo sintezė. Aktyviai dalyvaudama įvairiose parodose, projektuose, L. Jonikė geba pasiekti itin įvairią auditoriją. Kūryboje dailininkė reprezentuoja tikrus pojūčius ir išgyvenimus, kalba apie kitus žmones ir save, bet kartu kvestionuoja kasdienių situacijų vienareikšmiškumą.

 

<...> Tekstilė glaudžiai susijusi su nacionaline lietuvių pasaulėjauta ir laikoma archetipine veiklos sritimi. Lina Jonikė - puiki šios srities meno profesionalė, aktyviai reprezentuojanti ir garsinanti šalies vardą".

 

Sveikiname visus Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatus, o ypač - LDS nares Liną Jonikę ir Laimutę Kreivytę!

 

 
Atgal