Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-02-28

Jubiliejinė Aleksandro Vozbino tapybos paroda

Parodos atidarymas – kovo 6 d., antradienį, 18 val.
KIEKVIENAS MENININKAS – MISIONIERIUS (Aleksandras Vozbinas)

Parodoje pristatoma Aleksandro Vozbino tapybos retrospektyva – nuo ankstyvųjų groteskiškų 9-ojo dešimtmečio darbų iki šių dienų ekspresijų.

Aleksandras Vozbinas gimė 1958 m. kovo 4 d. Vilniuje. 1988 m. Lietuvos valstybiniame dailės institute baigė tapybą. Nuo 1990 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dailės parodose dalyvauja daugiau kaip trisdešimt metų. Lietuvoje ir užsienyje surengė 40 personalinių ir dalyvavo daugiau nei 300 grupinių parodų.

 

Akademikas A. Andrijauskas naujausiame A. Vozbino meno albume, apibūdindamas tapytojo nueitą kūrybinį kelią, taip nubrėžia jo gaires „…Aleksandras Vozbinas peržengia ekspresionizmo estetikos nubrėžtas linijas ir pasuka savitu poetiniam siurealizmui ir lyrinei abstrakcijai artimu keliu. Būtent su plastinės kalbos ieškojimais siejasi pagrindiniai šio intelektualaus dailininko kūrybiniai laimėjimai ir svarus įnašas į dabartinę Lietuvos dailę. Šiuo metu tapytojas jau įžengė į brandžiausią kūrybinės evoliucijos tarpsnį, sukūrė savitą tapybos koncepciją ir įvaldė didžiulį individualios meninės raiškos priemonių arsenalą, kuris suteikia galimybę kalbėti savita, į nieką kitą nepanašia kalba“.

 

Menotyrininkas dr. V. Poškus, apibūdindamas A. Vozbino tapybą, retoriškai klausia „Ar Vozbino tapyba yra aktuali?“, tuo pat atsakydamas „Verta pastebėti, kad Aleksandras Vozbinas yra visuomeniškai aktyvus pilietis (kaip argumentą galima pateikti jo paties tekstus, replikas apie valstybėje vykstančius procesus). Tokia yra ir jo tapyba – ji veidrodiškai atspindi visų pirma mūsų visuomenės realijas. Tereikia skaityti dailininko paveikslus...  Vozbinas yra tapytojas koloristas. Egzistuoja tam tikri prigimtiniai, galbūt ilgamečiu darbu išgryninami jo spalviniai deriniai, mėgstami pigmentai. Vozbino spalvos, jų deriniai ir dariniai pasižymi vidiniu švytėjimu“.

 

Tapytojui Aleksandrui Vozbinui patinka modeliuoti situaciją iš linijų, spalvų ir plokštumų, taip atrandant kažką netikėto ir įdomaus: per spalvą prasideda neregimosios būties kelias į regimąjį pasaulį.

 

Šiandien apmąstant nueitą kūrybinį kelią, dailininkas atvirauja: „Kiekvienas menininkas yra tam tikros rūšies misionierius. Kiekvienas neša savo kryžių. Stengiasi realizuoti savo vizijas, matymą, supratimą ir tikėjimą. Menininkai tai liudija darbais, dažnai ir gyvenimo būdu. Vieni būna labiau pamišę, kiti – racionalesni. Kūrėjai tiek nelaisvi ar laisvi, kiek yra priklausomi nuo to, kuo tiki ir kuria. Be tikėjimo nebūna meno“.

 

Aleksandras Vozbinas

Vilniaus miesto rotušė, Didžioji g. 31, Vilnius
2018 03 02 - 2018 03 31
 
Atgal