Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-03-02

Skulptūra „Saulės džiaugsmas“ prikelta antram gyvenimui

Skulptūra atidengta kovo 1 d., Vilniuje, Žirmūnuose
Vilniečiai gerai prisimena sostinės Žirmūnų mikrorajone buvusį prekybos centrą, kurio prieigas puošė 1970-aisias pastatyta skulptūrinė kompozicija „Saulės džiaugsmas“. Ilgą laiką gyventojai buvo jos pasigedę. Pirmąją pavasario dieną atidengta restauruota kompozicija pradžiugino savo šviesa Žirmūnų gyventojus ir miesto svečius.

Vietoje buvusio apleisto prekybos centro iškilo Vokietijos kapitalo mažmeninės prekybos bendrovės „Lidl Lietuva“ moderni parduotuvė. Šalia prekybos centro renovuota 1970-aisiais sukurta ir pastatyta skulptoriaus K. Kisielio ir architekto A. Paslaičio skulptūrinė kompozicija „Saulės džiaugsmas“. Skulptūrinė kompozicija buvo aukštai įvertinta to meto dailėtyrininkų, dailininkų, architektų, bei puikiai priimta gyventojų, kurie ir šiandien šią kompoziciją įvardija neatsiejamu Žirmūnų mikrorajono akcentu.
Atidengiant skulptūrą dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė pasidžiaugė, kad sąjungos pastangos siekiant atstatyti skulptūrą nenuėjo perniek.


„Dėka gražaus tarpinstitucinio LDS, Vilniaus miesto savivaldybės, bendrovės „Lidl Lietuva“ bendradarbiavimo bei aktyvaus Žirmūnų bendruomenės palaikymo, atsakingo skulptorių, architektų ir statybininkų darbo, kompozicija „Saulės džiaugsmas“ buvo prikelta antram gyvenimui. Tai vienas iš labai retų ir sektinų pavyzdžių, kai restauruojamas ir atstatomas meno kūrinys viešoje erdvėje“, – sakė E. Utarienė.

 

Ši skulptūra vertinga ne tik menine įtaiga, bet yra reikšmingas kultūrinis XX amžiaus antrosios pusės palikimas. Skulptoriaus K. Kisieliaus šeima išsaugojo šios kompozicijos dalį – bronzinę vaiko skulptūrą. Ją perdavė į skulptoriaus K. Musteikio rankas, kuris LDS Skulptūros ir vitražo centro dirbtuvėse atidžiai ją restauravo.

 

Skulptūros atidengimo ceremonijoje dalyvavo skulptoriaus K. Kisielio žmona, dukra, Lietuvos dailininkų sąjungos, „Lidl Lietuva“ ir Vilniaus m. savivaldybės vadovybė, architektai, statybininkai bei gausus būrys vilniečių.

 

LDS informacija

Žirmūnai, Vilnius
2018 03 01
 
Atgal