Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-03-09

Simono Skrabulio tapybos darbų paroda „Nebaigtas paveikslas“

Paroda atidaroma kovo 13 d., antradienį, 17 val., LDS galerijoje „Arka“
Stengiuosi skoningai neužbaigti paveikslo, piešinio ar eskizo. Nebaigtas paveikslas kartais gali daugiau papasakoti, nei užbaigtas. Galima rasti labai subtilių dalykų apie autorių ir jo kūrybą, kartu pajusti paveiksluose slypinčią nežinią, paslaptį, išgirsti, kaip ir kuo kvėpuoja dailininkas, kuo jis „grynas“ ir paprastas. Neužbaigtumas kuria intrigą ir įdomumą. Tuščios dėmės prakalba greta. Suteikiu progą laisvai pačiam žiūrovui atrasti ir įvertinti.

Netgi tapydamas moters aktą, nesistengiu visko išpasakoti, „nuspalvinti“. Kerintys kūno linkiai, netikėti rakursai... Piešinį formuojančios linijos atveria moters stebuklingumą ir grožį. Įprastos kūno vietos gali toliau žavėti, pasitelkiant kitokią tapybos išraišką, kitokį kūno pateikimą.

 

Autorius

 

Trumpai apie Simono Skrabulio kūrybą:

Simono kūrybos būdas - tai potraukis keistis ir ieškoti naujovių. Galų gale visa tai susipina nuolatiniame potraukyje tapyti. Simonas gana ilgai menus studijavo Islandijoje. Jo kūryba beveik visiškai laisva nuo lietuviškos tradicinės tapybos stilistikos, laisva nuo tų neapčiuopiamų, bet kiekviename Islandijos Dailės Kolegijos absolvento kūryboje kažkaip juntamų mokyklos kerčių.

 

Rita Bočiulytė straipsnyje „Neapibrėžta kvapų būtis“ („Klaipėda“) apie Simoną rašė: „Simono Skrabulio bendras paveikslų įspūdis – aukšta koloristinė kultūra, optimistinis autoriaus požiūris į meną ir, ko gero, į gyvenimą. Darbuose pirmiausia dėmesį patraukia kitoks nei mums įprasta tapybos mokyklos dvelksmas. (...)

 

Matyt, ne veltui autorius kelerius metus studijavo Islandijoje, kur ir baigė aukštuosius dailės mokslus, be to, tobulinosi Švedijoje, Malmės dailės akademijoje. (...) Tai, ką jis tapo, - gryna abstrakcija. Bet joje jaučiama vaizdo struktūra, iš ko atsiranda akcentai, kaip plastiškai tapytojas modeliuoja spalvines dėmes ir savo pojūčius.

 

Mišri tapybos technika, daug kur paveikslų faktūra paįvairinta pritapytais plonyčio popieriaus paklijavimais, - tai žavūs atsitiktinumo, improvizacijos momentai, dailininko darbams suteikiantys polėkio ir intriguojančio intymumo... ”

 

 

Paroda veiks iki balandžio 7 d.

 

LDS galerija "Arka", Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2018 03 13 - 2018 04 07
 
Atgal