Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-03-09

Konferencija „Meno edukacija: patirtys ir iššūkiai“ Nacionalinėje dailės galerijoje

Konferencija vyks kovo 15 d., Nacionalinėje dailės galerijoje
Konferenciją organizuoja Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla. Konferencija skirta dailės mokyklos 60 metų veiklos jubiliejui paminėti. Konferencijoje bus diskutuojama ir dalijamasi patirtimi, idėjomis, kaip sovietmečiu įsteigtos neformaliojo ugdymo dailės mokyklos galėtų tapti inovatyvia vaikų ir jaunimo lavinimo forma, aktyviai dalyvaujančia kintančiame dabarties pasaulyje.

Konferencijos diskusijų gairės: neformalusis meno ugdymas ir tėvų, pedagogų, mokytojų pozicija šiuo klausimu; dailės mokyklų programų kaita; projektų, susijusių su kūrybišku mokymu ir mokymusi įgyvendinimas bendrojo lavinimo mokyklose; edukacija pagrįsti šiuolaikinio meno projektai, strategijos, kurias savo kūrybinėje praktikoje naudoja menininkai; edukacija dailės institucijose (muziejuose, galerijose), įdomiausi atvejai, kaip dirbama su lankytojais parodos ekspozicijoje; erdvės architektūros ir interjero reikšmė mokymosi aplinkoje.


Konferenciją užbaigs menininkės Kristinos Inčiūraitės inicijuotas muzikinis performansas „Kiaurymių orkestras“, kuriame savo kūrybiniais sprendimais dalinsis Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos ir Kęstučio Vaiginio vadovaujami Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos džiazo ansamblio auklėtiniai. Muzikinį performansą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Dalyvavimas konferencijoje – nemokamas, be išansktinės registracijos. Konferencijos kalba: lietuvių.


Pranešėjai: Algis Lankelis-Elvich, dr. Lina Michelkevičė, Milda Laužikaitė ir Justas Tertelis, Redas Diržys, Kristina Inčiūraitė, Ernesta Šimkienė, Daiva Banikonienė, Audrius Pocius, Vytenis Burokas, Mantas Maziliauskas, dr. Liutauras Nekrošius ir dr. Indrė Ruseckaitė.


Renginio kuratorė: dr. Aušra Trakšelytė.
Grafinis dizainas: Indrė Klimaitė

Organizatorius: Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla
Partneriai: Nacionalinė dailės galerija, Kristinos Inčiūraitės studija


Išsamią konferencijos programą galite rasti:
http://vienozinskis.lt/naujienos/renginiai/2018/03/jvdm-konferencija-meno-edukacija-patirtys-ir-issukiai

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, Vilnius
2018 03 15
 
Atgal