Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-03-19

Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytojų ir mokinių paroda

Paroda atidaroma kovo 22 d., ketvirtadienį, 18 val., VDA parodų salėse „Titanikas“
Dalyviai: Arūnas Gudaitis, Kristina Inčiūraitė, Donatas Jankauskas (Duonis), Linas Jusionis, Džiugas Katinas, Linas Liandzbergis, Aurelija Maknytė, Tomas Martišauskis, Audrius Novickas, Birutė Zokaitytė kartu su savo mokiniais.

Ant popieriaus skiautės nupiešiama kūno dalis, popierius su piešiniu užlenkiamas ir perduodamas tęsti kitam. Niekas nežino, kaip atrodys kelių žmonių pieštas kūnas, išlanksčius tą popierių. Tai kolektyvinis vaikų pamėgtas ir siurrealistų itin propaguotas žaidimas „le cadavre exquis“, tampantis atspirties tašku parodai, kurioje žymūs šiuolaikiniai Lietuvos menininkai, dirbantys pedagoginį darbą, dėlioja kūrybinę mozaiką kartu su savo mokiniais. Parodoje norima perteikti vienokį ar kitokį mokytojo ir mokinio bendradarbiavimą, neišryškinant nei vieno, nei kito viršenybės kūrybinio proceso metu.

 

Tai jubiliejinė Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos 60-ies metų veiklos sukaktį mininti paroda. Nenorima perteikti retrospektyvinės parodos iš gausaus mokyklos archyvo, bet labiau koncentruotis į dabartį, pristatant šiuo metu kartu kuriančius mokinius ir mokytojus. Tai specialiai šiai parodai rengiamas mokyklos dešimties kūrybinių grupių projektas, kuriam vykstant gimsta netikėti, į visas puses išsišakojantys kūrybiniai impulsai ir idėjos. Šioje parodoje akcentuojami komunikaciniai edukacijos aspektai ir kūrybinio proceso žaismė, stengiantis jaunuosius kūrėjus kuo anksčiau įtraukti į Lietuvos meno lauką ir modeliuoti tolimesnę šiuolaikinės meno mokyklos viziją.

 

Kuratorė: Kristina Inčiūraitė

Projekto organizatorius: Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla

Projekto partneris: Vilniaus dailės akademija


Paroda veiks iki balanadžio 15 d.

VDA ekspozicijų salės „Titanikas“, Maironio g. 3, Vilnius
2018 03 22 - 2018 04 15
 
Atgal