Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-03-19

Sauliaus Kruopio tapybos paroda „Nuo miesto iki jūros“

Paroda atidaroma kovo 20 d., 15.30 val., Lietuvos automobilių kelių direkcijoje
Parodoje - niekada nerodyti skirtingų metų tapybos darbai. Autorius kviečia susitikti, kalbėtis tik apie tapybą ir aplinka, kurioje tai gimsta. Yra daug Vilniaus, daug NIDOS, ir net ciklas meditatyvios abstrakcijos, kurios gimsta vienumoje, tyloje ir ramybėje... pabegus nuo išorinio chaoso.

Esu tapytojas ir parodos autorius. Parodoje eksponuoju apie 50 drobių iš savo skirtingų kūrybinių ieškojimų ir laikotarpių. Jau 25 metai esu su glaudžiai susijęs su Kuršių nerija, todėl šios temos yra tikrai daug, tačiau parodoje dominuoja mūsų sostinės Vilniaus panoramos. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir panašus siužetas tačiau nutapytas skirtingomis nuotaikomis. Be jau minėtų išeksponuotų parodoje mano kūrybinių akcentų, išskirtinai svarbus yra didžiausias parodoje darbas „Ecce Homo“(III, 2017). Specialiai šiai parodai pateikiau ir meditatyviosios –abstrakčios tapybos ciklą. Visa ši tapyba niekada akščiau nebuvo rodyta, gal vos kelios drobės Nidoje, Juodkrantėje, ir dar kelios Vokietijoje, bei viena Estijoje, ir viena Nepale. Vilniuje jos niekada nebuvo eksponuotos.


Pagrindinėje pirmo aukšto sienoje išeksponavau net penkis naujus Vilniaus panoraminius darbus. Kiek tolėliau, man gražiausios Vilniaus šventyklos -Šv. Kazimiero bažnyčios siluetas (100x100). Drobė skirta Vilniaus ciklui. Paroda išeksponuota per 3 aukštus.Taip jau gavosi, kad šio pirmojo aukšto ekspozicija yra visos parodos Lietuvos automobilių kelių direkcijos pastate akcentas.

 

Saulius Kruopis

Lietuvos automobilių kelių direkcija, Jono Basanavičiaus g. 36, Vilnius
 
Atgal