Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-03-20

"Atgimstanti Lietuva. Jaunosios kartos dailininkų paroda"

Paroda atidaroma kovo 20 d., 18:00 val., Gardino parodų galerijoje.
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Gardine, Gardino miesto gyventojų bei svečių dėmesiui pristatė 11 talentingų, originalių, jaunų, bet spėjusių pelnyti meno kritikų, žiūrovų simpatijas ir įvairias prestižines premijas menininkų kūrinius. Šia paroda siekiama skatinti Lietuvos kultūros sklaidą, demonstruoti ją ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniame kontekste, palaikant menininkų kūrybines iniciatyvas, puoselėjant bendradarbiavimą bei tarpusavio supratimą tarp įvairių kartų, skirtingų specialybių bei pasaulėžiūrų žmonių.

Projekto vadovai: Edita Utarienė, Mindaugas Damijonaitis. Parodos atidaryme dalyvavo dailininkai: Mykolė Jencienė, Augustas Lopas ir Andrius Makarevičius.


Parodos dalyviai: Petras Lincevičius, Mykolė Jencienė, Goda Lukaitė, Adelė Liepa Kaunaitė, Indrė Ercmonaitė, Algimantas Černiauskas, Andrius Makarevičius, Vita Opolskytė, Auksė Miliukaitė, Simona Žilėnaitė, Augustas Lopas.

Performanso autorė Jolita Vaitkutė.

 

Petras Lincevičius. Studijavo Lietuvoje, Vilniaus Dailės Akademijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Surengė septynias personalines parodas tiek savo šalyje tiek ir užsienyje. Jis aktyviai dalyvauja grupinėse parodose bei projektuose garsindamas Lietuvos vardą tokiose šalyse kaip Jungtiniai Arabų Emiratai, Jungtinės Amerikos Valstijos, Lenkija bei kitos šalys. 2011 m. jaunasis menininkas apdovanotas Dalios Gruodienės vardo premija, 2015 m. išrinktas kaip geriausias jaunasis Tarptautinės meno mugės ArtVilnius'15 menininkas.

 

Mykolė Jencienė. Studijavo Aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje Paryžiuje (École nationale supérieure des Beaux-Arts), gyveno ir kūrė Kopenhagoje. Nuo 2017 gyvena Vilniuje. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Viena iš Baltijos šalių meno konkurso “Jaunojo tapytojo prizas 2013” laimėtojų. 2016 metais Andoroje vykusioje UNESCO meno stovykloje atstovavo Lietuvą. Tais pačiais metais Mykolės darbų serija kaip prizas įteikta geriausiems Prancūzijos raiteliams “Didžiojoje Fontainbleau savaitėje”. Yra surengusi personalinių parodų Vilniuje, Paryžiuje, Danijoj. Pilną tapybos ir piešimo darbų kolekciją sudaro virš 250 kūrinių.

 

Goda Lukaitė. Studijavo Lietuvoje, Vilniaus Dailės Akademijoje, savita, aktyviai kurianti menininkė. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Reikšmingiausio meno konkurso Baltijos šalyse - 2015 „Jaunojo tapytojo prizo“ finalininkų parodoje pelniusi publikos simpatijų prizą. Ši jauna menininkė viešojoje erdvėje įvardijama kaip "keistų vietų romantikė". „Pamirštų erdvių grožis man – ramybė ir saugumas. Mano paveikslai – tai esami ir įsivaizduojami laiko sluoksniai. Nusitapiau sau erdves, kuriose man gera ir apsigyvenau”, – sako menininkė.

 

Adelė Liepa Kaunaitė. Studijavo Lietuvoje, Vilniaus Dailės Akademijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Menininkė yra surengusi apie 16 personalinių parodų Lietuvoje, taip aktyviai dalyvauja įvairiose projektuose, performansuose, pleneruose. Adelė Liepa Kaunaitė savo išskirtiniais darbais reprezentuoja Lietuvą ir už jos ribų tiek personalinėse parodose tiek ir grupinėse. 2017 metais surengusi parodas Vokietijoje, Olandijoje, Lenkijoje bei Rusijoje. Ši veržli jauna menininkė, kurios tėtis taip pat žinomas tapytojas, kuria savo unikalų braižą. Menininkė daug dėmesio skiria žmogaus anatomijai, jo kūno vaizdavimui, todėl paveiksluose rasime daug figūrų, kurios gyvena savo gyvenimą dinamiškuose spalvų ir linijų ritmuose.

 

Indrė Ercmonaitė. Studijavo Lietuvoje, Vilniaus Dailės Akademijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Studijų metu žinias gilino Norvegijoje bei Ispanijoje. Per savo trumpą, bet spalvingą kūrybinio laiko kelią yra pelniusi didelį meno visuomenės susidomėjimą, yra apdovanota net keletu solidžių nacionalinių prizų. Menininka ypatingai aktyviai dalyvauja įvairiose meniniuose projektuose, yra surengusi apie 10 personalinių parodų, taip pat dalyvavusi daugybėje grupinių parodų tiek Lietuvije tiek ir užsienyje.


"Ercmonaitės drobės – tikra interneto ir šiuolaikinio žmogaus, gyvenančio, mąstančio panašiais algoritmais ir fragmentais, metafora. Tokia, man rodos, yra ir pati autorė – atvira naujoms patirtims, įkvėpimą ir vertybes atrandanti skirtingose kultūrose bei įvairiuose jų sluoksniuose. " sako menotyrininkė A. Mateikienė


Algimantas Černiauskas. Studijavo Lietuvoje, Vilniaus Dailės Akademijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Jau daugiau nei 10 metų kryptingai ir sėkmingai dirba tapybos meno srityje. Mėgsta žvėriškai didelius formatus. Kaip kad sake viename interviu, norėtų išsinuomoti gaisrinę mašiną, prisipilti į ją dažų ir užgesinti … gaisrą…rašo žurnalistė Aira Leonidovna. A. Černiauską žavi abstrakcijai būdingas minties talpumas – „reginio, pasiglemžiančio žvilgsnį, kūrimo idėja, plaukimas per iš vis didėjančių paveikslų ribų išeinančias abstrakcijų bedugnes“...
Algimantas groja gitara, bandža, rašo poeziją, parašęs romaną.


Andrius Makarevičius. Studijavo Lietuvoje, Vilniaus edukologijos universitete. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Per savo kūrybinius metus yra surengęs apie 20 personalinių parodų taip pat aktyviai sudalyvavęs apie trisdešimtyje grupinių parodų. Andriaus Makarevičiaus žmonės – dažnai zuikių ir meškučių galvomis, tačiau tai anaiptol nereiškia saldžios kūrybos. Veikiau priešingai, menininkas savo kūriniuose vaizduoja postapokaliptinį pasaulį, kuriame telikę du žmonės – tokie svetimi, tačiau tokie reikalingi vienas kitam. (šaltinis: “Literatūra ir menas”). Džiazo muzika įkvepia menininką, ir galbūt būtent dėl džiazo jo drobės paviršiuje kaip muzikinės natos nusėda faktūriški potėpiai. Iš jų susikuria visa muzikinių garsų ir vizualinių vaizdų amplitude.

 

Vita Opolskytė. V. Opolskytė studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje ir Karel de Grote aukštojoje mokykloje Belgijoje. Ji aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, meno projektuose, dirbtuvėse. Šiuo metu ji atstovauja „The Rooster Gallery“ Vilniuje. Pagrindinis V. Opolskytės kūrybinių ieškojimų atspirties taškas – interjeras. Įkvėpta vadinamojo Alisos Stebuklų šalyje sindromo, kuriam būdingi matomų objektų dydžio ir nuotolio suvokimo sutrikimai, tapytoja derina skirtingus vaizduojamų interjero objektų mastelius, perspektyvos kryptis ir žiūrėjimo taškus.


Tapo minėto tarptautinio konkurso „Jaunojo tapytojo prizas 2016“ 2 vietos laimėtoja, „Jaunojo tapytojo prizas 2015“ pelnė papildomą premiją, 2014 m. surengė personalinę parodą prestižinėje galerijoje Antwerpene, Belgijoje.

 

Auksė Miliukaitė. Studijavo Londono menų universitete ir Vilniaus dailės akademijoje. Surengė personalinių parodų, aktyvi grupinių parodų, meno projektų, dirbtuvių, plenerų dalyvė. Šiuo metu ją atstovauja „The Rooster Gallery“ Vilniuje. Ekspresyvių, ryškiaspalvių jos drobių inspiracijų šaltinis – tapyba ir jos istorija. Savo kūryboje A. Miliukaitė sluoksniuoja istorinę tapybinę produkciją – Henri Matisse‘o, Paulio Gauguino, Paulio Cézanne‘o, Camille‘io Corot, Jeano Baptiste‘o Siméono Chardino ir kitų dailininkų darbus. Istorines kompozicijas ji papildo šiuolaikinės vizualinės kultūros elementais, iš skirtingų laikotarpių detalių ji lipdo naujus naratyvus, seniai žinomiems chrestomatiniams kūriniams suteikia iki tol neturėtų reikšmių, apipina naujais kontekstais.


2007 m. pelnė pagrindinį prizą tarpautiniame konkurse “Kultūrinis fotografijos paveldas”, Strasbūre, Prancūzijoje. „Jaunojo tapytojo prizo“ konkurse 2017 m. A. Miliukaitė pelnė paskatinamąjį komisijos įvertinimą už originalų asmeninį pasakojimą ir unikalų spalvų naudojimą.

 

Simona Žilėnaitė. Studijavo Lietuvoje, Vilniaus Dailės Akademijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. "Tapyba – tai kelionė į save, į nenutrūkstamą bei kasdienę metamorfozę. Kūryba verčia pamiršti viską, tuo pačiu atrandant „kitą gyvenimą. Savo darbams leidžiu gyventi savus gyvenimus. Į kiekvieną ekspoziciją žiūriu naujai, sukuriu kitus naratyvus, kitas istorijas. Pavadinimas – tai dar vienas kūrybos etapas, kuris veda toliau, kuria nuorodą, kuria sekdami einate pažinimo, kuriamos istorijos link. Tas pats darbas gali atsiskleisti kitoje šviesoje, sukurti kitą istoriją, jis niekada nėra baigtinis” - kalba pati autorė.

 

Augustas Lopas. Studijavo Lietuvoje, Vilniaus Dailės Akademijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. "Mano darbuose daug muzikalumo ir šviesos – komponentų, kurie sukuria papildomą poveikį žiūrovui.Darbai prisodrinti įdomiomis faktūromis,spalviniais netikėtais sprendimais.Sklindantys šviesos srautai darbuose nuteikia optimistiškai ir suteikia ramybę” – sako autorius.

 

“Beveik visuose savo paveiksluose A. Lopas eksperimentuoja su pigmentais ir spalvomis, skiedikliais ir tirpikliais, su lakais ir aliejais, su junginiais ir kombinacijomis. Dailininkas yra pats tikriausias dažų ir prisilietimų technologas. Prisilietimų atveju reikėtų kalbėti apie psichologinį, o ne techninį aspektą, nes galutinis tikslas yra pašvęstas būtent tam. Visas tas daugiasluoksniškumas ar atvirkščiai – skaidrumas (paprastai viename daikte sąveikauja abu principai) byloja, jog visos juslės mūsų gyvenimuose yra tolygios prisilietimams.” rašo dr. Vidas Poškus

 

Paroda veiks iki balandžio 8 d.

 

Gardino parodų galerija, Ožeško g. 38, Baltarusijos Respublika
2018 03 20 – 2018 04 08
 
Atgal