Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-03-29

„Amber Trip“ juvelyrikos meno konkursas-paroda „Nothing to declare / Nėra ką deklaruoti”

Paroda veikia VDA autorinės juvelyrikos galerijoje “ARgenTum“
LDS nario Andriaus Gudišausko kūrinys „Aš toks laisvas, kad net sunku" apdovanotas net dviejose - Objekto kategorijos ir Publikos simpatijų nominacijose.

Sveikiname menininką!

2018 metai Lietuvai – ypatingi. Šiais metais valstybė švenčia nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Šimtas metų, kaip esame nepriklausomi. Šimtas metų, kaip galime naudotis visomis žmogaus teisėmis ir laisvėmis, rinktis tai, ką manome esant teisinga ir jausti atsakomybę už savo pasirinkimus. Kitaip tariant – gyventi kaip laisvi žmonės. Keliauti visomis kryptimis ir grįžti atgal į Lietuvą. Ne taip seniai mes buvome kitos valstybės sudėtyje. Visai neseniai geležinė uždanga buvo beveik neįveikiama kliūtis, į kurią atsimušdavo visos svajonės pamatyti kitokį, laisvą pasaulį. Tam, kad įveiktume šią sieną, turėdavome pereiti daugybę ideologinių ir biurokratinių užtvarų. Tam, kad grįžtume, turėdavome iškratyti lagaminus muitinėje. Dabar oro uostuose mes ramiai einame pro vartus, skelbiančius „Nothing to declare“. Mes nieko neslepiame, mes neturime nieko, ką reikėtų deklaruoti. Mes deklaruojame tik savo laisvę ir už šią galimybę esame dėkingi tiems, kurie prieš šimtą metų pasirašė Nepriklausomybės deklaraciją.

 

Juvelyrikos meno konkursas „Nothing to declare“ kvietė menininkus juvelyrikos kalba pasakyti, kad esame laisvi. Kad neturime ko deklaruoti ir neturime ko slėpti. Kita vertus, mes galime deklaruoti savo laisvę. Laisvę keliauti ir laisvę likti gimtinėje, laisvę mąstyti ir laisvę nesutikti su kito nuomone, laisvę būti savimi, laisvę būti menininku ir laisvę negalvoti apie Nepriklausomybę. Nes ji suteikia mums tokią teisę. „Nothing to declare“ reiškia sąžiningumą ir galimybę ramiai eiti pro bet kokius tikrintojus, (ne veltui konkurso vertinimo komisijoje dalyvavo LR Muitinės atstovas) bet visų pirma – galimybių visumą. Galimybių apie tai papasakoti metalo meno pagalba. Šios temos atsiskleidė konkurse dalyvavusių kūrėjų meno darbuose, kurių šiais metais sulaukėme net 109 iš 26 šalių. Į šią keliaujančią parodą atrinkti konkurso laimėtojai ir geriausi 50 darbų.

 

 

 

GRAND PRIX

Isabel Tristán Ochoa (Ispanija)

„Tik dabar"

 

Gintaro kategorijos nominacija

Andrea Wagner (Olandija)

„Auksinių Vandenų Urvas po Gintariniais Ežerais"

 

Juvelyrikos kategorijos nominacija

Mansuo Zhu (Vokietija)

„PerPro“


Objekto kategorijos nominacija

Andrius Gudišauskas (Lietuva)

„Aš toks laisvas, kad net sunku"

 

LR Muitinės išrinktas darbas

Ieva Zigunskaya (Lietuva)

„- Ar man tai deklaruoti, Pone?”

 

Publikos išrinktas darbas

Andrius Gudišauskas (Lietuva)

„Aš toks laisvas, kad net sunku"

 

VDA autorinės juvelyrikos galerija "ARgenTum", Latako g. 2, Vilnius
2018 03 028 - 2018 04 17
 
Atgal