Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-04-10

Kvietimas dalyvauti VIII Lietuvos tekstilės meno bienalėje "(AT)KURTI"

Paraiškos priimamos iki 2018 m. gegužės 20 d. Bienalė vyks birželio 26 d. - liepos 21 d., LDS galerijoje "Arka"
Parodos išeities tašku pasirinkta sąvoka – (at)kurti, – žyminti atkurtos Lietuvos valstybės egzistavimo pradžią. Siūloma naujais rakursais pažvelgti į valstybės atkūrimo fenomeną, interpretuojant jį kaip istorinį, simbolinį ir semantinį kodą.

Koncepcija grįsta atkūrimo / kūrimo / perkūrimo idėja, aprėpiančia tris valstybės laiko tarpsnius – praeitį, dabartį ir projektuojamą ateitį bei iš to išplaukiančias galimas kūrybos strategijas – atgaminti / įvaizdinti / perkurti – t. y. nuo detalaus vaizdavimo, interpretacijos iki perdirbinio (apropriacijos).

 

 

Menininkai kviečiami iš šiandienos pozicijų ir savo individualių saviraiškos poreikių įvaizdinti valstybės atkūrimo šimtmetį:

 

1) traktuojant jį kaip unikalų istorinį ir politinį darinį, pasirenkant svarbiausius lūžio momentus (reikšmingas datas, pvz., 1918 m. vasario 16-oji), istorinius įvykius, ryškiausias asmenybes ar išskirtinius valstybės bruožus (etninį paveldą, dvasinę tradiciją).

 

2) žvelgiant į valstybę kaip į ženklų ir simbolių visumą, perduodančią gerai atpažįstamą informaciją apie istorinį, kultūrinį, meninį ir vertybinį paveldą, keliančią kultūriškai ir istoriškai sąlygotas asociacijas.

 

3) susitelkiant į semantinį lingvistinį (at)kūrimo kodą: kūrimas / atkūrimas / perkūrimas ir iš to išplaukiančias naujas prasmes, kaip antai žodžio kurti (steigti, deginti, daryti ką nors naujo meno, mokslo ar kitose srityse), taip pat galimas (at)kūrimo prasmines variacijas: atstatyti valstybingumą ar griūvantį pastatą, atnaujinti iširusius santykius, atgaminti ištrintus failus ir t. t.

 

 

Čia gali egzistuoti ir tradicinis, ir kontroversiškas požiūris į istoriją, nes istorijos interpretavimas – subjektyvus dalykas.


Kviečiame dalyvauti visus menininkus, dirbančius įvairiomis tekstilės meno technikomis arba naudojančius tekstilės elementus kūryboje. Dalyvio anketa čia.

 

Į parodą priimami darbai, sukurti per pastaruosius dvejus metus. Kūrinių formatas, atlikimo technika bei kiekis neribojama. Parodoje bus eksponuojamas vienas autoriaus kūrinys (darbų ciklas).

 

 

Siųskite kūrinių nuotraukas (rezoliucija 300 dpi) el. paštu arba paštu iki 2018 m. gegužės 20 d. adresu: Arkos dailės galerija (Aušros Vartų g. 7, LT-01129) Vilnius

 

Dėl daugiau informacijos kreipkitės el. paštu: zydreridulyte@hotmail.com

 

Nuotraukoje: INDRĖ BIEKŠAITĖ
/ ANGELAS SARGAS / GUARDIAN ANGEL / 2009 / detalė
Linas, medvilnė, plastiko maišeliai, metalo plokštė / mišri technika / 350x150

iš Tekstilės meno bienalės 2010 "Jungtys"

LDS galerija "Arka", Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2018 06 26 - 2018 07 21
 
Atgal