Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-04-17

Nerijus Erminas ir Andrius Erminas "Marijos Magdalietės kabinetas. Mutacijos"

Paroda atidaroma balandžio 19 d., 19 val. ROCKELMANN& galerijoje, Berlyne.
Parodos pavadinimas "Marijos Magdalietės kabinetas. Mutacijos" žymi Nerijaus ir Andriaus Erminų pristatomas instaliacijas. Abu menininkai savo kūryboje naudoja įvairias nuorodas perimtas iš kultūros, religijos ar kasdienio gyvenimo, transformuodami jas menininkai kuria įsivaizduojamą, siurrealų pasakojimą, kuriame susilieja kolektyvinės ir asmeninės patirtys, o žiūrovas kviečiamas skaityti daugialypę simbolinę kalbą.

Nerijus Erminas pristatys instaliaciją "Marijos Magdalietės kabinetas", kuri siejama su biblijine istorija apie nuodėmingą moterį Mariją Magdalietę, tapusią Jėzaus Kristaus pasiekėja, lydinčia bei tarnaujančia jam. Biblijoje jos personažas apsuptas daugybės prieštaringų pasakojimų. Nepaisant to, kad Marijos Magdalietės personažas paimtas iš Biblijos, kūrinio idėja neapsiriboja išskirtinai viena religija. Autorius visų pirma pabrėžia tikėjimo svarbą, ypatingai šiandien, kuomet išgyvename stiprius vertybinius pokyčius bei susiduriame su nuolatos mus lydinčiu nestabilumu. Naudodamas vienus iš labiausiai kultūriškai atpažįstamų katalikybės simbolių menininkas juos paverčia savotiška pop kultūros dalimi.

 

Andrius Erminas pristatys savo tęstinį ciklą "Mutacijos", kuriame jis kuria daugiasluoksnias skulptūrines kompozicijas atskleidžiančias paradoksus, egzistuojančius tarp civilizacijos ir gamtos pasaulių. Menininko naudojami elementai kūriniuose skiriasi savo prigimtimi. Pirma – tai gamtinį pradą turintys elementai, antra – kultūriniai atributai, pasiskolinti iš vizualinio meno, architektūros, religijos, kasdienybės ir šiuolaikinio pasaulio. Tačiau visi jie neišvengiamai patiria mutacijas, yra įtraukiami į aiškių ribų ir taisyklių neturintį menininko žaidimą. Ribinėje situacijoje atsiradę objektai blaškosi tarp savo tikrosios prigimties ir naujų, menininko jiems priskirtų savybių.

 

Ši paroda yra dvišalio tarptautinio mainų projekto, kurį vykdo (AV17) galerija Lietuvoje ir ROCKELMANN& galerija Vokietijoje, dalis. Balandžio mėnesį (AV17) galerijoje vyko Yasmin Alt ir Kai Franz paroda "Objekto evoliucija", o ROCKELMANN& galerijoje, Berlyne - šiuolaikinių konceptualiojo skulptūrinio objekto kūrėjų Nerijaus ir Andriaus Erminų paroda bei autorių kūrybos pristatymas.

 

Paroda "Marijos Magdalietės kabinetas. Mutacijos“ ROCKELMANN& galerijoje, Schönleinstraße 5, Berlyne veiks iki gegužės 26 d.

 

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

 

ROCKELMANN& galerija, Schönleinstraße 5, Berlynas, Vokietija
2018 04 19 - 2018 05 26
 
Atgal