Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-04-20

12-oji Baltijos šalių keramikos meno paroda "PAVASARIS 2018. AMŽINAS GAMTOS RATAS"

Paroda atidaroma balandžio 25 d., trečiadienį, 18 val, LDS galerijos „Meno parkas“ I-ojo ir II-ojo aukšto ekspozicinėse erdvėse
Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris“ pasveikina Kauną jau dvyliktą kartą. Specialiai šiai parodai sukurtus darbus eksponuoja Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, JAV keramikai. Paroda atidaro keramikų parodų sezoną, simbolizuodama nuolatinį atsinaujinimą, įkvėpimą, atvirumą naujoms idėjoms. Parodos kuratorius Juris Bergins, projekto vadovė Živilė Bardzilauskaitė-Bergins.

 

Tradiciniai keramikos „Pavasariai“ Kaune rengiami nuo 2007 metų. Vienintelė mūsų regione tarptautinė Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris“ prasidėjo kaip grupinė lietuvių keramikos paroda. Dabar „Pavasaris“ jau subrandinęs savo kryptį, palaiko ir stiprina keramikų profesinius ryšius, populiarina keramikos meną, sukviečia po pasaulį išsisklaidžiusius lietuvių keramikus, kartu sudarydama galimybę specialistams ir plačiajai visuomenei susipažinti su naujausiomis keramikos tendencijomis. Kasmet rengiama paroda puoselėja baltų keramikos tradicijas, turi savo nuolatinius dalyvius ir gerbėjus.


Parodos dalyviams paliekama idėjų, raiškos, medžiagų ir technologijų pasirinkimo laisvė, tačiau metų ciklą pradedantis pavasaris, įkvepiantis gyvastį viskam, prie ko prisiliečia, pakylėjantis žmogaus dvasią, skatina menininkų autorefleksiją, gilinimąsi į asmeninį santykį su aplinka ir civilizacija, todėl jau savaime garantuoja platų idėjų ir temų ratą. Bendrais bruožais keramikų siekius galima įvardyti kaip amžiną natūros ir kultūros priešpriešos tematiką, aprėpiančią tiek ekologijos problemas, gamtos ir istorijos paraleles ar mitologinį naratyvą.


Parodoje eksponuojami skirtingų kartų autorių kūriniai. Greta meniniame gyvenime įsitvirtinusių eksperimentuojančių klasikų kūrinių, išsiskiriančių raiškos ekspresija, pristatoma nemažai jaunatvišku maksimalizmu pasižyminčių jaunųjų keramikų darbų. Ekspozicija patvirtina, kad šiuolaikinė keramika įvairi, kad skirtingų šalių keramikus jaudina tie patys bendražmogiški, egzistenciniai klausimai, jiems būdingi formos ir technologiniai eksperimentai. Lietuvių keramikoje vyrauja skulptūrinė forma ir metaforiškas mąstymas, keramikų darbuose daug jausminio, socialinio ir egzistencinio turinio ieškojimų. Vieni autoriai pasitelkia figūratyvą, kiti kompozicijas grindžia abstrakčiomis priemonėmis, vieni akcentuoja keramikos medžiagų paslankumą, sodrumą, vitališkumą, kiti polemizuoja su įprasta medžiagiškumo samprata. Kaune rengiamos Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos parodos augina susidomėjimą baltų keramikos tradicijomis, skatina keramikus eksperimentuoti, ieškoti įkvėpimo praeities kultūroje.


Menotyrininkė Lijana Šatavičiūtė-Natalevičienė

 

 

Paroda veiks iki gegužės 18 d.

LDS galerija "Meno parkas", Rotušės a. 27, Kaunas
2018 04 25 - 2018 05 18
 
Atgal