Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-04-20

Vidmanto Gerulaičio paroda "Tolimas ir artimas"

Paroda veikia balandžio 10 - gegužės 31 d., viešbutyje "Europa City", Vilniuje
Tačiau tik peržengus studijos slenkstį ribos mano sąmonėje ėmė transformuotis ir sužadino begalinį smalsumą – ką dar menininkas ištrauks iš į sienas suramstytų paveikslų gausos? Iškart atkreipiau dėmesį į technikų ir koloritų įvairovę – itin produktyvioje darbų paletėje išryškėjo dinamiškas, kaskart vis skirtingas stilius. Iš esmės Gerulaitis tapo aplinką. Vietas, erdves, peizažus, natiurmortus, vieną kitą portretą ar simboliais pripildytą kompoziciją. Tačiau jo peizažai nėra standartiniai: jie neakcentuoja vietos kaip vaizdinio, jie nėra realistiniai, bet ir nesiekia abstraktaus ekspresionizmo.

Gamta Gerulaičio darbuose išsiskleidžia kažkokia pasąmonine kontempliacija, tad kuo ilgiau žiūri į tas obertonines spalvas, tuo paveikslai darosi jaukesni: tampa tapyba, esančia arti žmogaus. Autoriaus kūrybą galima mėginti suskirstyti pagal ciklus – tam tikros tapybinės dominantės skirtingais laikotarpiais pastebimos, tačiau kiek vėliau jos ir vėl atsiranda vėlesniuose kūriniuose kaip tam tikras prisiminimų ir jau reflektuotų patirčių atspindys.

<...>

Gerulaičio kūryboje esti ir drąsios, ekspresyvios, ir ramesnės ar vizualiai itin lengvos tapybos. Vieni darbai nutapomi labai storomis tekstūromis, kiti – vos vos dažais paliečiant drobę. Gerulaitis tapo ir ant kartonių palečių, ant popieriaus skiaučių: skirtingų manierų gausumas atskleidžia dailininko įvairialypiškumą, dinamišką charakterį ir nesumeluotą tapymą. Jis nesistengia sukurti atpažįstamo savo braižo, kuris dėl dažnos ekspozicijos rizikuotų tapti nuobodžiu.

<...>

Nežinau, kiek Gerulaičio tapyba atliepia šiuolaikinės tapybos tendencijas – per ilgametę kūrybinę patirtį jo stilistika mažai kito. Jei ir kito, tai bent ne radikaliai. Tačiau pati tapyba, kaip ir bet kuris nūdienos menas, jau irgi turėtų būti vertinama pagal naratyvinius ir suvokimo interpretavimo kriterijus - ne pagal ekspektacijas sukurti kažką tobulo ir neregėto, kuriose paskęsta nemaža dalis tapytojų. Regėtų objektų šiandien nebekuriame - šiuolaikinis dailininkas kuria patiriamus ir patirtus dalykus.

 

Evelina Januškaitė

 

Paroda veiks iki gegužės 31 d.

 

Viešbutis "Europa City", J. Jasinskio g. 14, Vilnius
2018 04 10 - 2018 05 31
 
Atgal