Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-04-25

Kunigundos Dineikaitės kūrybos darbų paroda „Juoda gėlė. Figūros ryškios. Nuplautos raidės.“

Paroda atidaroma gegužės 3 d., ketvirtadienį, 18.30 val., LDS VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“
Juoda gėlė. Figūros ryškios. Nuplautos raidės – tai nauja menininkės Kunigundos Dineikaitės kūrybos paroda, kurią pati autorė įvardija kaip vis besitęsiančią studiją bei nuolatinį darbo lauką. Ekspozicijoje įvairiomis formomis rodomos nuotraukos, spalvos, paveikslų pavadinimai ir kiti intriguojantys artefaktai, kuriuos menininkė kolekcionuoja jau penkiolika metų.

Ilgus metus Kunigunda fotografavo erdves, kai kurias jų atsitiktinai įamžindavo pats aparatas. Pasak menininkės, tokius vaizdus ji kolekcionavo kaip nuorodas į būsimus paveikslus, kurie nebus nutapyti arba kaip į pasakojimą, kuris nebus parašytas. Būtent galimo paveikslo erdvės, lydimos būsimų kūrinių pavadinimų, ir tampa pagrindine parodos ašimi, aplink kurią pinasi išplėstiniai tekstai, paaiškinimai, dienoraščio fragmentai.

Ekspozicija susideda iš dviejų dalių. Pirmoje skirtingomis meninėmis priemonėmis Dineikaitė pasakoja apie laiką ir erdves, kuriose sukuriami paveikslai, atskleidžia juose tvyrančią poeziją ir spalvas. Kitoje dalyje dėmesys sutelkiamas į tapybinį gestą ir jo materialią išraišką. Autorė kuria įtaigų asmeninių vaizdų pasaulį, atveria meninės studijos ir kūrybinio proceso paslaptį.

Paroda veiks iki gegužės 26 d.

LDS VGMC galerija "Kairė-dešinė", Latako g. 3, Vilnius
2018 05 03 - 2018 05 26
 
Atgal