Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-05-03

Audronės Petrašiūnaitės grafikos paroda "SNIEGO LAIKAS"

Paroda veikia gegužės 1-27 d., Kauno nacionalinėje filharmonijoje
Parodoje eksponuojami spalvoti lino raižiniai sukurti 2017-18 metų žiemą. Ne koncerto metu parodą galima apžiūrėti įėjus per administracinį įėjimą (budėtojo postą) iš Ožeškienės g. pusės.

Trumpai apie parodą:
Sniego laikas leidžia gilintis į save, jausti buvimo trapumą, nesiblaškant stebėti gamtą, justi jos rimtį.


Gyvenu miškų apsupta, gamtos ritmas diktuoja gyvenimo ritmą - jis neskubus. Kai neskubu, viskas ką matau ir suvokiu yra poezija, eilėraščiai ant popieriaus lapų. Tas poetinis vaizdinys aprėpia žmogaus, peizažo ir gyvūnų ryšį. Šis ryšys randasi, kai nutyla žmonių keliamas šurmulys, kai aprimsta mano vidinis triukšmas.


Žiema atveria tuštumas, miškai nusirengia, matosi medžių pliki skeletai, dideli kąsniai sniego sklendžia ore ir sustingsta peizaže. Lango kvadratas su vaizdu į mišką vis atsinaujina nepaliaudamas stebinti - tai vis naujas to paties vaizdo eilėraštis.


Motyvai paprasti - moteris ir katė, Višakio Rūdos peizažai, nušluotas sniego takas su baltais pėdų atspaudais, medžių guotai, permatoma moters figūra su vaizdu į miškus.


Moters figūra dažniausiai autoportretas .Naudoju savo kūną kaip motyvą paveikslui. Taip atsirado darbai "Kūno istorijos'', ''Eiti'', ''Dygliuota''.


Sniego laikas net lietui lyjant, pavasario ilgesys, vakarų ir nakties ilgumas, kai diena sušvinta trumpai ir blausiai tarsi perlų vėrinys ant moters kaklo. Trumpas ir blausus švytėjimas ir dideli sniego kąsniai krentantys net sapnuose, dengiantys mano atmintį.

 

Audronė Petrašiūnaitė

 

Paroda veiks iki gegužės 27 d.

 

 

Kauno nacionalinė filharmonija, Sapiegos g. 5, II aukštas, Kaunas
2018 05 01 - 2018 05 27
 
Atgal