Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-05-09

M. M. Danio grafikos darbų paroda Bogotoje (Kolumbija)

Paroda atidaryta gegužės 3 d., prestižinėje "La Cometa" galerijoje, Bogotoje.
Į parodos atidarymą susirinko gausi Kolumbijos lietuvių bendruomenė, dalyvavo buvusi Lietuvos garbės konsulė Kolumbijoje Laima Didžiulienė, dabartinis garbės konsulas Enrique Durana. Parodoje eksponuotas M. M. Danio 1995 - 2005 metais mecotintos technika kurtas estampų ciklas "Piktybės gėlės", taip pat lino raižiniai.

Parodą inicijavo ir organizavo dailininko sūnus Žilvinas Danys.

Grafikas ir kūrybinių veiklų organizatorius Marius Mindaugas Danys (1961 – 2015) buvo kiek ryški, tiek ir kontraversiška Lietuvos meno lauko asmenybė. Jo atvirumas gyvosios tikrovės pulsui, nerimastingas būdas, dinamiškas temperamentas persmelkia visą kūrybą.

 

Marius Danys dirbo įvairiomis technikomis (mecotinta, litografija, lino raižiniai, pastelės, skaitmeninė spauda, piešiniai, aliejinė tapyba). Šioje parodoje pristatomi iki 2005 m. tradicinėmis priemonėmis atlikti darbai: piešiniai ir estampai. Kūriniuose atsiveria siautulingas ir lyriškas pasaulis, kuriam nėra ribų: dangaus ir žemės sferos generuoja viena kitą, iš augalų sėklų randasi planetos, spalvas ir erdves, sakytum, susieja meilė ir kova. Danio darbai sukomponuoti intuityviai, naudojant visą moderniosios dailės (grafikos ir tapybos) priemonių arsenalą, bet nesilaikant įprastinių taisyklių. Laisvė ir spontaniškumas išskiria Mariaus Danio grafiką jo kartos dailininkų kūrybos kontekste.

 

Prof. dr. Aleksandra Aleksandravičiūtė

GALERIA LA COMETA, Carrera 10 No. 94A-25, Bogotá, Kolumbija
2018 05 03
 
Atgal