Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-05-10

Petro Lincevičiaus ir Manto Daujoto tapybos paroda "Prietemos"

Paroda atidaroma gegužės 15 d., 19 val., galerijoje "Menų Tiltas"
„Prietemos - ir vizualiai, ir psichologiškai kalba apie suvokimo susiaurėjimą, iškrypimą. Naktinių klajonių motyvai, deficitiniai šviesos srautai, vakarinės melancholijos gūsiai - visa tai dalyvauja tiek mano paveiksluose, tiek artėjančios parodos pavadinime.“, – atvirauja menininkas Mantas Daujotas.

Mantas Daujotas (g. 1993) – jaunosios kartos tapytojas, gyvenantis ir kuriantis Kaune. Daujotas yra labai įvairiapusė asmenybė – jis ne tik tapytojas, bet ir muzikantas. Gimęs menininkų šeimoje autorius 2017 metais baigė tapybos bakalaurą Vilniaus dailės Akademijoje, o nuo 2016 metų surengė 2 asmenines parodas bei 3 grupines parodas Lietuvoje, taip pat dalyvauja tarptautiniuose pleneruose. Daujoto paveiksluose matomi fragmentai iš kiekvienam gerai pažįstamos kasdienybės. Kūrybai didelę įtaką daro menininką supanti praeities ženklų aplinka, kuri nugula jo tapomose drobėse. Darbuose jaučiama ramuma bei vienatvė, kurią kiekvienas žiūrovas interpretuoja labai skirtingai. Menininkas 2018 m. laimėjo jaunojo tapytojo apdovanojimą M. K. Čiurlionio dailės muziejaus organizuotame konkurse – “Geriausias 2017 metų kūrinys”.

Petras Lincevičius (g. 1990) – dar vienas jaunosios kartos tapybos atstovas, kurio vardas garsiau nuskambėjo po „Art Vilnius‘15“, kai jis buvo išrinktas tų metų geriausiu jaunuoju menininku. Lincevičius kilęs iš nedidelio kaimelio Suvalkijos krašte, Prienų rajone. Vaikystėje matytos vietos, bei įvairūs išgyvenimai ir yra vienas iš pagrindinių menininko kūrybos akcentų bei atspirties taškų. Autoriaus darbai sukelia stiprų nostalgijos jausmą ir kalba apie egzistencialistinius dalykus bei trapų kultūrinės atminties ir istorijos išsaugojimą. Baigęs tapybos bakalaurą ir magistrą Vilniaus dailės Akademijoje, nuo 2013 metų, menininkas jau yra surengęs 5 asmenines parodas bei 12 grupinių parodų Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose bei Amerikoje, taip pat dalyvauja tarptautiniuose pleneruose. Lincevičiaus darbų yra įsigiję privačios kolekcijos Lietuvoje, Vokietijoje, Abu Dhabi bei Prancūzijoje.

 

„Prietemos – toks laiko tarpas, kai nėra visiškai tamsu, tai slėpiningas laikas, perėjimas iš šviesos į tamsą. Man šis žodis pažadina prisiminimus ir susikurtus vaizdinius skaitant Česlovo Milošo „Isos slėnis“. Tokiu žodžiu būtų galima įvardinti ir būseną tapant, kai, rodos, kad tapybos medija pati perima kūrinio tapybos proceso kontrolę. Kai šis žodis ištariamas, tampa dviprasmišku. Atsiranda ir antroji – labiau ironiška reikšmė, jeigu žodis naudojamas tapybos lauko kontekstuose (prie temos). Keleto reikšmių aspektu (prie)temos tampa panašiu į tapybos darbą, kuris taip pat neapsiriboja viena reikšme.“, – dalinasi mintimis Petras Lincevičius.

Paroda veiks iki šių metų birželio 1 d.


Galerijos darbo laikas: II-V 12-19 val. VI 12-17 val.

Galerija "Menų Tiltas", Užupio g. 16, Vilnius
2018 05 15 - 2018 06 01
 
Atgal