Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-05-10

Seminaras „Apie erdves vizualiam menui: buvusias, esamas ir būsimas“

Renginys vyks gegužės 25 d., penktadienį, 10:00 – 14:30 val., LDS galerijoje „Meno parkas"
Seminarą organizuoja Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“. Renginys skirtas erdvių šiuolaikiniam menui trūkumo Kaune problemai aktualizuoti, diskutuoti ir ieškoti galimybių ją spręsti.

Apie solidžios meno ekspozicijų erdvės būtinybę Kaune kultūros ir meno lauko dalyviai diskutuoja jau ilgą laiką, vyksta epizodiniai tokio objekto atsiradimo galimybių aptarimai tarp meno sektoriaus ir miesto valdžios atstovų, tačiau kol kas nėra jokių realių žingsnių dėl galimybių studijos, strategijos ar veiksmų plano parengimo, nesvarstomi finansavimo ir kiti su šios problemos sprendimu susiję klausimai.


Seminaro metu kultūros operatoriai iš visos Lietuvos pristatys atstovaujamų vizualaus meno įstaigų – miesto galerijų, šiuolaikinio meno centrų – valdymo modelius bei strategijas, visuomenės įtraukimo formas, kūrybines programas ir finansavimo schemas. Diskutuosime apie pasaulinius standartus atitinkančio ekspozicinio centro poreikį Kaune, siekiant užtikrinti aukšto lygio meninę programą 2022-ais – Europos kultūros sostinės metais. Bet dar svarbiau, jog tai yra tiek šiandienos, tiek ir ateities poreikis Kauno miestui. Jis neatsirado su Europos kultūros sostinės vardo suteikimu ir po jos įgyvendinimo niekur nedings. Kaunas yra šiuolaikinis miestas, neįsivaizduojamas be šiuolaikiškos, aktyvios šiuolaikinio meno erdvės. Seminarą pabaigsime diskusija „Šiuolaikinio meno centras Kaune: realybė ar iliuzija?“, kurioje dalyvaus keliolika kultūros sektoriaus ir valdžios atstovų.

 

SEMINARO PROGRAMA
10.00-10.30 Registracija.
10.30-11.00 Įžanga. „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė Virginija Vitkienė, LDS Kauno skyriaus pirmininkas Eugenijus Nalevaika, Kauno miesto savivaldybės vicemeras Simonas Kairys.
Sesija 1:
11.00-11.30 Meno erdvės: tęstinės, trumpalaikės ir menamos. Doc. dr. Skaidra Trilupaitytė.
11.30-12.00 Meno centras kaip šiuolaikinės minties, bendravimo ir bendruomeniškumo skatinimo vieta. ŠMC direktorius Kęstutis Kuizinas.
12.00-12.30 Muziejaus be sienų transformacija į kultūrinę erdvę mieste. Mo muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.
12.30-13.30 Pietų pertrauka.


Sesija 2:
13.30-14.30 Diskusija „Šiuolaikinio meno centras Kaune: realybė ar iliuzija?“
Diskutuos: Simonas Kairys, Virginija Vitkienė, Eugenijus Nalevaika, Milda Ivanauskienė, Skaidra Trilupaitytė, Kęstutis Kuizinas, Virginijus Kinčinaitis, Albinas Vološkevičius, Arvydas Žalpys, Daina Kamarauskienė, Jonas Audėjaitis, Mindaugas Kavaliauskas, Andrius Pukis ir visi renginio dalyviai.


Dalyvių skaičius ribotas, todėl maloniai prašome registruotis iš anksto: https://docs.google.com/forms/d/1GaZSigZDd0QId1boH_wFrQfpzQCaI2z-AiT219Xg7SE/viewform?edit_requested=true


Daugiau informacijos: Dovilė Stirbytė +370 679 32587

 

 

LDS galerija "Meno parkas", Rotušės a. 27, Kaunas
2018 05 25
 
Atgal