Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-05-25

Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos Suaugusiųjų skyriaus absolventų paroda "Baigiamieji"

Paroda veiks gegužės 28 – birželio 5 d. Dailininkų sąjungos galerijoje
Siekiant plačiau pristatyti mokyklos veiklą, įvesti jos absolventus į sostinės kultūrinio gyvenimo erdves, VJVDM mokinių baigiamųjų darbų parodos įvairiose viešosiose sostinės erdvėse rengiamos nuo 2012 m. O Dailininkų sąjungos galerijoje paroda Baigiamieji šiemet rengiama jau trečią kartą.

Eksponuojant mokyklos Suaugusiųjų skyriaus mokinių darbus šioje galerijoje, jie sulaukia ne tik dailės mokyklos bendruomenės, nuolatinių galerijos lankytojų dėmesio, bet buvo ne kartą pastebėti ir dailės mėgėjų, kolekcininkų, panorusių įsigyti čia eksponuotų kūrinių.


Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos Suaugusiųjų skyrius, anksčiau vadintas tiesiog „vakariniu“ yra neatsiejama mokyklos istorijos ir dabarties dalis. Nuo seno greta mokykloje besimokančių vaikų vakarais čia susirinkdavo ir įvairaus amžiaus bei profesijų žmonės, vieni – norėdami pagilinti savarankiškai sukauptą kūrybinę patirtį, kiti – siekdami susipažinti su svarbiausių dailės dalykų pagrindais. Kasmet šį mokyklos skyrių paprastai baigia apie 20 absolventų, pristatydami daugybę savitų tapybos, grafikos, taip pat – skulptūros bei kitų kūrinių. Tačiau svarbiausia, kad mokykloje susikuria jauki ir draugiška besidominčiųjų daile bendruomenė, kurią dar labiau suvienija vasaros praktikos - plenerai, galimybė savarankiškai padirbėti mokykloje savaitgaliais, ypač – „šturmuojant“ diplominius darbus...


Šiųmečių absolventų baigiamųjų darbų vadovai – VJVDM mokytojai, žinomi menininkai Eglė Vertelkaitė, Linas Jusionis, Raminta Šumskytė, Jonas Vaitiekūnas. Parodoje pristatomi tapybos bei grafikos darbai. Gegužės 30 d. (trečiadienį) 18 valandą galerijoje vyks atviras baigiamųjų darbų gynimas, į kurį kviečiami visi besidomintys daile, norintys iš arčiau susipažinti su meninio ugdymo galimybėmis.

 

Paroda veiks iki birželio 5 d.

Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius
2018 05 28 - 2018 06 05
 
Atgal