Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-05-29

Menininkės Dalios Kirkutienės paroda „Proveržis“

Paroda atidaroma gegužės 31 d., ketvirtadienį, 17.30 val. LDS Klaipėdos skyriaus KLAIPĖDOS GALERIJOJE
Dalia Kirkutienė Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus tapytojų sekcijai priklauso nuo 2010 m. Dailininkė yra labia aktyvi ir produktyvi šiuolaikinė menininkė. Jos tapyba labai dekoratyvi, orientuota į optinį meną.

Drobės švyti išplaukusiu, tarsi išdidintu vaizdu. Mirgėjimas sukelia paslapties iliuziją. Jos teptukas drąsiai manipuliuoja motyvais : peizažu, augalais, gyviais. Dalia Kirkutienė savo menininkės kelią pradėjo baigus tekstilės studijas. Ilgus metus liejo batiką ant šilko, o prieš keletą metų vien atsidavė savo pomėgiui tapyti. Jos darbai glaudžiai susieti su tekstile, darbai, kartais atrodo tarsi išausti. Spalvos subtiliai, kaip siūlai persipina potėpiais, išgaudami labai įdomų ir paslaptingą švytėjimą.

Kalbėdama apie savo darbus, atliktus liejimo technika, dailininkė sako, kad „iš tiesų [tai] nėra taip paprasta, kaip gal kažkam atrodo – užtėškei kibirą dažų, ir viskas”. „Nors gal tie darbai ir greičiau pasidaro, bet tai yra labai sudėtingos abstrakcijos, reikalaujančios daug ieškojimų. Tai yra savotiška meditacija – eini ir eini aplink juos nuo ryto iki vakaro, nes negali šiaip sau palikti, ne ten, ne taip nubėgs. Kitą kartą dirbi dirbi, bet kažkoks paveikslas lieka ir nepasiduoda kokį mėnesį. Atidedi, vėl prie jo po kiek laiko sugrįžti, pasižiūri naujomis akimis“, – atskleidė tapytoja. Tie, kuriems gerai žinomas D.Kirkutienės braižas, buvo nemenkai nustebę, išvydę naujuosius jos darbus – jų fotografijomis <...> pasidalijusi menininkė sulaukė gausybės komplimentų. „Tačiau iš tiesų man pačiai tokia technika priimtina, juk baigusi studijas liejau batiką. Man labai smagus tas gaivališkumas“, – prisipažino Dalia.

 

Kūrėja atvira – šis milžiniškų drobių tapymo projektas jai tapo savotišku išsilaisvinimu. „Aš taip džiaugiausi tuo procesu. Man patiko tai, ką dariau, tai buvo toks tikras draivas. Dabar negaliu grįžti prie tų savo kvadratėlių, ir dar klausimas, ar išvis prie jų grįšiu, nes negaliu sustoti, toliau lieju tuos paveikslus“, – juokėsi Dalia.

 

Dalios Kirkutienės paroda „Proveržis“ vyks iki birželio 19 dienos.

LDS Klaipėdos galerija, Bažnyčių g. 6, II a.
2018 05 31 - 2018 06 19
 
Atgal