Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-05-30

Teresės Bajorūnaitės-Lekienės parodos pristatymas ir dailininkės kūrybinis vakaras

Renginys vyko šiltą gegužės 23 d. vakarą, LDS būstinės parodų salėje. Paroda eksponuojama iki birželio 12 d.
Talentinga kūrėja, dalyvavusi daugybėje jungtinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, šioje parodoje pristatė savo kūrybą, atliekamą pastelės technika.

Susirinkę šeimos nariai, bičiuliai, kolegos ištarė daug gražių žodžių dailininkei, dalijosi prisiminimais, žavėjosi subtiliais autorės kūriniais ir sveikino puikaus jubiliejaus proga. Muzikinius kūrinius dovanojo solistė Raimonda Janutėnaitė ir fleitininkė Viktorija Zabrodaitė.


Kūrėją nuoširdžiai pasveikino ir dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė, įvardindama reikšmingiausius dailininkės kūrybos faktus bei pelnytus apdovanojimus.


1966 metais Lietuvos Valstybiniame Dailės institute baigusi pramoninės grafikos specialybę, daug metų Teresė Bajorūnaitė-Lekienė sėkmingai kūrė būtent grafikos srityje, dalyvavo prestižinėse konkursinėse Pabaltijo knygos parodose, tarptautinėse plakato bienalėse Varšuvoje, Pabaltijo knygos ir plakato meno parodose, visasąjunginėse firminių ženklų (logotipų), knygos meno parodose. Sukūrė apie 40 firminio stiliaus komplektų įmonėms, organizacijoms bei daugybę firminių ženklų (logotipų). Tarp kurių "Vilniaus duonos", "Vilniaus pieno kombinato", "Kaišiadorių paukštyno", "Dvarčionių keramikos gamyklos" firminiai ženklai.


1980 m. dailininkei teko atstovauti mūsų šalį ir parvežti diplomą iš tarptautinės Leipcigo knygos mugės. Pelnyti diplomai ir kitose meniškiausių knygų parodose, apdovanojimai prestižinėse konkursinėse tarptautinėse parodose, padėkos raštai ir diplomai, gauti Lietuvoje, primena mums didelį dailininkės T. Bajorūnaitės - Lekienės indėlį į Lietuvos kultūrą.


Šiuo metu dailininkė pasinėrusi į užburiantį pastelių pasaulį, surengusi ne vieną personalinę parodą, sako – negalinti nekurti, tad su džiaugsmu ir nekantrumu lauksime kitų dailininkės parodų.


„Man pasteliavimas - tarsi sielos išraiška, mano filosofiniai apmąstymai, poezija popieriaus lape, minties virsmai regimu kūnu. Tik pastele galiu išreikšti savo sakraliausias mintis. Man tai lyg kalba, kuria ne šaukiu, o kalbu pašnibždomis. Kūrybos šaltinis - tai čiurlenančių upelių sekamos pasakos, plūgų suraikytos žemės kvapas ir sielą raminanti vyturio giesmė, ošiantys Dzūkijos pušynai. Ten mano didieji džiaugsmai ir nesėkmės, mano pavasariai, vasaros, mano gyvenimo virsmai...“ sako pati autorė.

 

Gėlių jūra, nuoširdūs bičiulių žodžiai, ypatingas šeimos narių dėmesys bei iš pačios dailininkės sklindanti begalinė šiluma šį vakarą padarė ypatingą visiems susirinkusiems.

 

Teresės BAJORŪNAITĖS - LEKIENĖS paroda „VIRSMAI“ veiks iki birželio 12 d.


LDS būstinės informacija

LDS būstinės parodų salė, Vokiečių g. 4/2, Vilnius
2018 05 23 - 2018 06 12
 
Atgal