Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-05-31

Jubiliejinė retrospektyvinė Ramūno Čeponio paroda „LYG VIENA DIENA“

Paroda veikia iki birželio 9 d., Vilniaus Jeruzalėje esančioje Vlado Vildžiūno galerijoje
Parodoje pristatomi skirtingais gyvenimo ir kūrybos laikotarpiais sukurti paveikslai. Trumpai juos galima pavadinti meditatyviomis abstrakcijomis. Paveikslai nutapyti laikotarpiu nuo 1980 m., studijų metų, iki 2018 m. Parodos pavadinimas – citata iš Šventojo Rašto 90 psalmės. Tai tarsi nuoroda į nesibaigiantį gyvenimą ir kūrybą, amžinybės erdvę, į vidinę dvasinę tikrovę. „Juk tūkstantis metų tau lyg viena diena...“

R. Čeponis – vienas ryškiausių viduriniosios kartos lietuvių tapytojų. Jo tapybos darbai artimi abstraktaus ekspresionizmo stilistikai. Pasak menotyrininko, filosofo prof. habil. dr. Antano Andrijausko, R. Čeponio tapybos ir grafikos kūriniai šiuolaikiniame lietuvių dailės kontekste išsiskiria filosofine potekste. „Menininko darbuose daug užslopinto temperamento, vidinės rimties, tylios sprogstamosios galios. Dailininkas nesiekia išorinio efektingumo, bet, kaip ir didieji tradicinės Tolimųjų Rytų tapybos ir kaligrafijos meistrai, tenkindamasis minimaliomis meninės išraiškos priemonėmis, siekia išryškinti paprastumo poetiką ir aristokratizmą. Jo kūriniams būdingas ypatingas jautrumas, stiliaus raiškumas, erdvės nostalgija, noras reikšti savo mintis subtilia asketiškų formų, tonų ir pustonių kalba“, – apie R. Čeponio darbus atsiliepia kultūrologas.

 

„...Ramūno Čeponio tapyba remiasi sunkių, išlauktų, išnešiotų vidinių praregėjimų jėga. Jis tapo iš ten, kur kartais yra matomos vidinės dalykų ir daiktų prasmės, iš „šventų švenčiausios“, esančios kiekvieno mūsų slaptoje, bet ne kiekvieno ieškomos ir surandamos." (Elvyra Kučinskaitė)

 

Dailininkas ir grafikas Ramūnas Čeponis gimė 1958 m. Vilniuje. 1982 m. baigė studijas Valstybiniame dailės institute, nuo 1983 m. aktyviai dirba tapybos, grafikos, ir knygų apipavidalinimo srityse. Nuo 1989 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Lietuvoje ir užsienyje surengė per 30 personalinių parodų, dalyvavo daugelyje grupinių parodų įvairiose šalyse. Menininkas yra tarptautinių grafikos ir knygos meno parodų laureatas, dalyvavo „ArtVilnius'11“, '16, '17, Tarptautinėje Vilniaus tapybos trienalėje (2016), jungtinėje Lietuvos menininkų parodoje Venecijos bienalėje (2011), tarptautiniame tapybos simpoziume „Mark ROTHO 2017“. Autoriaus kūrinių turi Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Vilniaus universiteto Grafikos kabinetas, MO muziejus, privatūs Lietuvos ir užsienio kolekcininkai.

 

2018 m. birželio 4 d. 18 val. visus svečius, meno ir muzikos gerbėjus, autorius kviečia į savo retrospektyvinės parodos palydėtuves. Šioje šventėje bus proga išgirsti Jazz Classic Trio (Arnoldas Gurinavičius, klavišiniai, Viktoras Labanauskas, kontrabosas, Saulius Astrauskas, mušamieji).

 

Parodos kuratorė ir renginio organizatorė Jūratė Mork.

 

Tel. pasiteiravimui: +370 60686188, +370 68578257

Vlado Vildžiūno galerija, Lobio g. 6 a, Vilnius
2018 06 04
 
Atgal