Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-06-05

Vieno įdomiausių Lietuvos ekspresyviosios tapybos kūrėjų Virginijaus Viningo kūrybos paroda „Esi, kas esi“

Paroda atidaroma birželio 8 d., penktadienį, 17 val. Dailininkų sąjungos galerijoje.
Parodoje eksponuojami kelių pastarųjų metų tapybos darbai, kuriuose autorius tęsia jo kūryboje itin raiškiai besiskleidžiančią kūniškumo tematiką, pristato įvairius kūno, kaip žmogaus dvasios atspindžio, vaizdinius.

Dailėtyrininkas dr. Vidas Poškus: „Virginijaus Viningo tapyba yra ne kas kita, kaip potėpių ir prisilietimų (bei nutekėjimų) konglomeratas. Žvelgiant į visa tai, nepaliauja kamavusi šventojo Tomo abejonė ir netgi norisi bakstelėti pirštu – įsitikinti, ar tai iš tikrųjų egzistuoja. Dažai tarytum plevena kelių milimetrų-centimetrų atstumu nuo paviršiaus. Regisi, kad ryškiaspalvis potėpių (trumpesnių-ilgesnių, dar ilgesnių – masteliai kinta ir priklauso nuo spalvos intensyvumo, pasirinkto teptuko pločio, rankos mosto ir daugelio kitų nežinomųjų) spiečius garsiai zvimbdamas plevena erdvėje. Kiek pazvimbęs, tas spalvų debesis trankiai teškiasi į drobę ir tada vieni išgyvena ir visiems laikams sustingusiame judesyje įsiamžina pasipriešinusioje plokštumoje (tokiu būdu išsaugoma pirminio plevenimo struktūra), o kiti (sunku pasakyti – ar patys silpniausi, ar tiesiog patys labiliausi, sugebantys prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių) po smūginio prisilietimo nuteka žemyn, veikiant amžiniesiems gravitacijos dėsniams. Būtent šie nutekėjimai galutinai užfiksuoja ir pirminį plevenimą, ir esminį prisilietimą, ir galutinį sustingimą. Be nutekėjimų V. Viningo tapyba prarastų labai daug. Galbūt ir pačią esmę. Be nutekėjimų tapyboje neliktų judesio – V. Viningo tapybos kibirkšties, vadovaujančio prado. Kitais žodžiais tariant – sielos“.

 

Virginijus Viningas gimė 1960 m. Pasvalyje. 1990 m. baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Parodose dalyvauja nuo 1993 m. Nuo 2006 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Yra surengęs daugiau kaip 40 personalinių parodų Lietuvos, Vokietijos, Suomijos, Danijos, Latvijos, Belgijos, Liuksemburgo ir JAV meno galerijose. Menininko darbų įsigijo Modernaus meno muziejus (Vilnius), Lewben Art Foundation (Vilnius), privatūs kolekcininkai Europoje bei JAV. Tapytojas gyvena ir kuria Klaipėdoje.

 

Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

 

Paroda vyks iki birželio 30 d., jos lankymas – nemokamas.

Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius
2018 6 08 - 2018 06 30
 
Atgal