Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-06-05

Eimučio Markūno paroda „Prieblandos zona. Kūnai“

Paroda atidaroma birželio 9 d., 19:30 val., „La Xina. A.R.T.“ (ilgamečiai galerijos „Meno parkas“ partneriai Barselonoje) dviaukštėje erdvėje
Eimučio Markūno (g. 1959) kūriniuose stiprus ryšys su konceptualiu menu. Meninę veiklą pradėjęs vitražo sferoje, o šiandien pasidavęs tarpdiscipliniškumui, E. Markūnas galerijoje „La Xina A.R.T.“ pristato ekspoziciją, kuria reaguoja į bendražmogiškas vertybes ir temas. Buvęs gyvas kūnas kaip daiktas. Kūnas, egzistencija - šios kolekcijos motyvas ir tema.

Barselonos lankytojui autorius sukūrė ekspoziciją „Prieblandos zona. Kūnai“, kurioje menininko naujausi grafito-akrilo tapybos darbai, jungiami su ankstesnių metų kūriniais. Ekspozicija gilinamasi į egzistencinio egzilio nuotaiką, kuri supa autorių. Nuotaika nėra kasdieninė: „nesu koks impresionistas, kuris reaguotų į skirtingus saulės ar kažko panašaus pašvietimus“ – E. Markūnas.

 

Diskusijai su autoriaus pozicija, galima naudotis vienu atsekamu parodos motyvu - apskritimo forma. Kaip poetė Erika Drungytė rašė, „Miręs yra statiškas. Gyvybė – judri, kiti, permaininga" (“Nemunas”, 2018 04). Tokia apskritimo simbolika nėra nauja, tad Markūno naudojamas ir vis pasikartojantis apskritas darbų formatas kursto dialogą su darbų turiniu, pabrėžia egzistencijos hermetiškumą, bendra egzistencialistine parodos, bei apskritai – autoriaus – darbų tema.

 

Menotyrininkė, galerijos „Meno parkas“ kuratorė Gierdė Legotaitė

 

Paroda „La Xina. A.R.T.“ galerijoje veiks iki liepos 7 d.

 

 

Galerija „La Xina. A.R.T.“, C. Hort de la bomba 6, Barselona 08001, Ispanija
2018 06 09 - 2018 07 07
 
Atgal