Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-06-11

Videomenininko Andriaus Kviliūno paroda “Pasaulis pagal AK”

Paroda atidaroma birželio 15 d., 18 val., galerijoje AV(17)
Renginys yra vienos nakties festivalio „Kultūros naktis“ dalis.

Parodos pavadinimas “Pasaulis pagal AK” referuoja ne tik į autoriaus inicialus, taip sutrumpintai vadinamas ir kalašnikovo automatas. Tarp įvairių dviprasmybių, ironijos ir nuoširdumo, skausmo ir juoko, žiaurumo ir švelnumo balansuoja ir parodoje pristatomi naujausi video darbai.

 

Menininko eksponuojamuose video filmuose gausu jo kasdienės buities detalių, persipynusių su animaciniais bei tebevykstančių karinių veiksmų Sirijoje ir Ukrainoje vaizdais. Chaotiškuose ir tragikomiškuose, autobiografiškuose ir tuo pačiu globalias problemas paliečiančiuose darbuose A. Kviliūnas visų pirma koncentruojasi į žmogiškumą ir humanizmą. Vaizduodamas tragediją, jis kalba apie bet kokios gyvybės išsaugojimą ir baiminasi žmonijos veiksmais. Video darbuose vizualizuojamos asmeninės baimės perauga į globalias. Pasitekdamas vaizdo manipuliacijomis menininkas savo baimes,
išeksponuoja žiūrovams, panašiai kaip ir karo vaizdus mums bruka masinė žiniasklaida. Parodoje autorius laviruodamas tarp asmeniškumo, savų patirčių ir baimių sumišusių su visuotinėmis katastrofomis, perteikia ir šiuolaikinės vaizdų kultūros mums daromą emocinę ir psichologinę įtaką.


Andriaus Kviliūno kūryba viena ryškiausių lietuviško video meno lauke, pasižyminti išraiškingu individualiu, tik šiam menininkui būdingu braižu, kuriame derinamos autobiografinės detalės, chaoso, siurrealizmo ir kičo vaizdai. Savo darbuose autorius nevengia kalbėti globaliomis šiuolaikinėmis problemomis bei jų daromu poveikiu. Nemalonių išgyvenimų
kupinuose autoriaus filmuose persipina jautrios bendražmogiškos temos tokios kaip tikėjimas, mirtis, nuosmukiai ir pakilimai.

 

A. Kviliūnas (g. 1972) Vilniaus dailės akademijoje baigęs tapybos magistrantūrą. Savo kūrybą autorius pristato personalinėse ir grupinėse parodose jau nuo 1993 m. Lietuvoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Lenkijoje ir kt. 2009 m. “Panevėžio dailės dienose” jis išrinktas metų dailininku. A. Kviliūnas video meną dėstė Šiaulių universitete. Jo kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje, taip pat autoriaus darbai yra papildę nuolatinę MO muziejus Vilniuje kolekciją.

 

Paroda veiks iki liepos 14 d.

AV(17) galerija, Totorių g. 5, Vilnius
2018 06 15 - 2018 07 14
 
Atgal