Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-06-13

LDS "Arkos galerija" dalyvavo Reikjaviko šiuolaikinio meno festivalyje „Listahatid“

Projektas vyksta birželio 1-17 d. Reikjavike, Islandijoje.
LDS galerija "Arka" kartu su islandų ir lietuvių menininkais pristatė tarptautinio bendradarbiavimo projektą „HEIMAMEN / LOCALS / VIETINIAI. KUR MANO NAMAI?“, kuris vyks Lietuvoje, Lenkijoje ir Islandijoje 2019 – 2020 m. Projekto iniciatorius - „Academy of Senses“ (Reikjavikas), partneriai - „Arkos“ galerija (Vilnius) ir Šiuolaikinio meno centras (Torūnė, Lenkija).

Aštuoniolika menininkų 10 dienų gyvens kiekvienoje šalyje ir kurs interaktyvius, kontekstinius ir vietą atitinkančius kūrinius. Projekte dalyvaus mokslininkai: antropologas, ekologas ir meno istorikas iš trijų šalių. Projektui vystantis, dialogas bus interaktyvus ir įkvepiantis tiek menininkams, tiek mokslininkams, tiek proceso stebėtojams. Pavadinimas „Vietiniai“ nusako koncepciją, turinį, vietas ir dalyvaujančius žmones. Projekto uždavinys - sukurti dialogą tarp vietinių gyventojų, naujai atvykusių žmonių iš kitų šalių (Islandijoje – iš Lenkijos ir Lietuvos), menininkų ir mokslininkų įvairiose srityse, tarp skirtingų tautybių, lyčių, amžiaus grupių, mažinti atskirtį tarp vietos gyventojų ir imigrantų švairiose šalyse, skatinti kultūros paveldą kaip šiuolaikinės kūrybos ir inovacijų įkvėpimo šaltinį, skatinti kūrybiškumą kaip bendravimo formą.

 

„Kur mano namai“ yra kultūrinis, ekologinis, antropologinis, geografinis ir politinis klausimas. Į šį terminą įtraukta diskusija dėl pabėgėlių ir benamių, taip pat dėl kapitalo, gamtinių išteklių ir gyvenimo kokybės nelygybės. Pasaulis sparčiai vystosi ir ribos tarp įvairių tautybių palaipsniui nyksta. Ar tikrai einame prie „tarptautinės tautybės“?

 

„Listahatid“ festivalyje projektą pristatė jo sumanytojai – Islandijos dailininkų sąjungos pirmininkė Anna Eyjolfsdottir, menininkė Ragnhildur Stefansdottir, festivalio „Listahatid“ direktorė Vigdis Jakobsdottir ir dailininkai iš Lietuvos: skulptorius Kęstutis Musteikis, tekstilininkės Laura Pavilonytė-Ežerskienė, Miglė Lebednykaitė, grafikė, „Arkos“ galerijos vadovė Dovilė Tomkutė. Menininkai kartu dalyvavo interaktyviame video menininkės Annos Sigritur Sigujonsdottir performanse Grindavik žvejų kaimelyje, susitiko su projekto partneriais, lankėsi dailininkų studijose, galerijose, muziejuose.

 

2018 06 01 - 2018 06 17
 
Atgal