Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-06-19

Adelės Liepos Kaunaitės ir Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės tapybos paroda

Paroda atidaroma birželio 22 d., 17 val. „Ramybės“ galerijojoje, Palangoje
Tuo pačiu metu atidaroma dar trijų dailininkų - Marytės Dominaitės, Edvardo Busarovo, Kęstučio Stanapėdžio - paroda 3 + EM A LIS.

Pirmą kartą dvi skirtingų kartų menininkės kartu pasirodė šių metų meno mugėje „Art Vilnius“. Palangos „Ramybės“ galerijoje tapytojos pristato 2012–2018 m. sukurtus paveikslus.

Adelė Liepa Kaunaitė (g. 1990 m.) ir Sigita Maslauskaitė-Mažylienė (g. 1970 m.) nebodamos standartizuotų susitarimų apie tapybos madų kryptis, neatsiprašinėdamos dėl tapybos „laidotuvių“ tiesiog tapo ir rodo tai, ką yra sukūrusios. Menininkes vienija savita mitologija ir figūratyvinis mąstymas, dideli paveikslų formatai, tapybos ekspresyvumas, storas atvaizdų paviršius, tapymo proceso netikėtumai, nepaaiškinama aliejinės tapybos trauka. A. L. Kaunaitės paveikslai ryškūs, drąsūs, iš tolo atpažįstami, jų pavadinimai poetiški: „Kaukučio virsmas mišku, kad neklaidint žmonių“, „Stebintis iš mėnulio“, „Visuma ir tavo tu“. S. Maslauskaitės-Mažylienės ikonografijos šaltiniai – biblinės temos ir ikonografija: „Abraomo auka“, „Jokūbo kova“, „Šv. Marija Magdalietė“, pranašai ir atgailautojai. Pastaruoju metu tapytoja gilinasi į tremtinių ir pabėgėlių temą: šių paveikslų pirmavaizdžiai – nuotraukos ir internetiniai vaizdai.

 

Kalbėdamos apie paveikslų turinį ir tapybos pobūdį abi menininkės teigia, kad neatsižvelgiant į vaizduojamą objektą ieško savo tapyboje santykio: santykio su pasauliu, Dievu, žmonėmis, savimi išraiškos. Kartais tapytojos trokšta savo paveikslais pranešti žinią ir sujaudinti žiūrovą. „Ramybės“ galerijoje rodomi figūriniai atvaizdai, tapybai perteikti svarbus ir galerijoje jaučiamas aliejinių dažų kvapas.

 

Adelė Liepa Kaunaitė Vilniaus dailės akademijoje baigė freskos-mozaikos (2013) ir vitražo (2015) studijos. Dar studijuodama Vilniaus dailės akademijoje sukūrė keletą didelės apimties tapybos darbų ciklų ir buvo pastebėta bei entuziastingai pripažinta dailės kritikų, kuratorių, kolegų. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje (1996), 1997–2000 m. studijavo bažnytinį paveldą Romos Grigaliaus universitete, vėliau krikščioniškosios ikonografijos studijas tęsė Vilniaus dailės akademijos doktorantūroje ir 2006 m. apgynė daktaro disertaciją tema „Šv. Kazimiero kultas ir ikonografija XVI a.–XIX a. pradžioje“. Abi tapytojos dalyvauja parodose Lietuvoje, Adelė Liepa Kaunaitė – dažnai pristato savo kūrybą užsienyje.

 

 

Paroda veiks iki liepos 5 d.

 

„Ramybės“ galerijos darbo laikas:

11–23 val., pietų pertrauka 13–16 val.

"Ramybės galerija", Vytauto g. 35, Palanga
2018 06 22 - 2018 07 05
 
Atgal