Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-06-26

Socialinės keramikos projektas "Lipdau pasaulį ir save"

Projektas vyks birželio 25 – liepos 14 d.
Tęstinis socialinio meno projektas „Lipdau pasaulį ir save. Keramikos menas – žmogaus gerovei“ lankysis net trijuose Lietuvos socialinės globos namuose – Jurdaičiuose, Kupiškyje ir Linkuvoje, kur bus surengtos keramikos dirbtuvės, skirtos likimo nuskriaustiems žmonėms.

Žinomi Lietuvos keramikos kūrėjai ir pedagogai Gvidas Raudonius, Rimantas Inokaitis bei Jurgita Jasinskaitė įgyvendins bendrą kūrybinę programą kartu su globos namų gyventojais. Pastarieji bus įtraukti į visus keraminės kūrybos procesus: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir pristatymo visuomenei. Projektą vainikuos bendra dalyvių kūrinių paroda Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje, vyksianti rugpjūčio 1-14 d.

 

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai turės galimybę naudotis naujausia keramikos įranga – žiedimo staklėmis ir raku degimo krosnele. Plačiai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia nulipdytus kūrinius čia pat išdegti specialioje lauko krosnyje. Pasiekus 980 laipsnių karštį, dar žaižaruojantys kaitra, glazūromis padengti molinukai metami į specialią degiomis medžiagomis užpildytą talpą. Uždengus indą, jie toliau smilksta, sudarydami taip vadinamą redukcinę aplinką. Netekę deguonies glazūrų, komponentai savo sudėtyje smarkiai transformuojasi ir pakeičia spalvas, o glazūromis nepadengtas molis pajuoduoja.


Jurdaičių, Linkuvos ir Kupiškio socialinės globos namų paskirtis – užtikrinti ilgalaikę (ar trumpalaikę) socialinę globą asmenims su negalia, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Globos namuose apgyvendinami asmenys, kuriems dėl proto negalios ar psichinių sutrikimų nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis, specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Globos namų misija – skatinti ir saugoti socialinę gerovę, paremiant silpnuosius bendruomenės narius, teikiant atvirą ir rūpestingą paramą, kuri padėtų jiems jaustis pilnaverčiais ir lygiateisiais visuomenės nariais.


Projekto vykdytojai tikisi, kad glaudus sąlytis su keramikos menu, jo inkorporavimas į gyvenamąją ir gydomąją aplinką, dalyvavimas kūrybinėje veikloje praturtins namų globotinių ir darbuotojų kasdienybę, suteiks prasmingą užimtumą, teigiamas emocijas ir pagerins socialinę gyvenimo kokybę.


Projekto „Lipdau pasaulį ir save“ tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, ugdyti visuomenės pakantumą ir atvirumą socialiai pažeidžiamų grupių atžvilgiu, kurti inovatyvius socialinių santykių ir bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis.
Rengėjas – Dailininkų sąjungos galerija.


Kuratorius – Gvidas Raudonius.


Partneriai: Jurdaičių socialinės globos namai, Kupiškio socialinės globos namai, Linkuvos socialinės globos namai.


Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, UAB „Suvena“.

 

 

Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius
2018 06 25 - 2018 07 14
 
Atgal