Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-07-03

Lietuvių menininkai kviečiami teikti paraiškas A-I-R Krems (Austrija) rezidencijai 2019-iesiems

Paraiškos priimamos iki rugsėjo 20 d.
VDA Nidos meno kolonija, bendradarbiaudama su rezidencijų programa AiR Krems, kviečia lietuvių vizualiųjų menų kūrėjus teikti paraiškas dalyvauti rezidencijų programoje Kremse (Austrija).

Institucijų partnerystė užsimezgė dar 2013-aisiais. Tada pirmuoju rezidentu iš Lietuvos Austrijoje buvo Dainius Liškevičius, o Nidos meno kolonijoje rezidavo austrų menininkai Hannah Oellinger ir Manfredas Raineris. Per pastaruosius metus šiame viename seniausių ir į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytų Austrijos miestų, meno projektus vystė Emilija Škarnulytė, Lina Albrikienė, Akvilė Anglickaitė, menininkų duetas Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda), o į Lietuvą buvo atvykusios – Laura Skocek, Ida Divinzenz, Barbara Kapusta, Ines Hochgerner. Šiemet lietuvių menininkė Irma Stanaitytė-Bazienė liepą‒rugsėjį praleis Austrijoje, o spalį Nidoje ‒ austrų menininkė Claudia Rohrauer.

 

80 kilometrų nuo Vienos esančiame Kremse tarptautinis rezidencijų centras įkurtas 2000-aisiais. Buvusiame kilimų fabrike įrengtose penkiose (nuo 45 iki 120 kv. m) studijose be vizualiųjų menų kūrėjų reziduoja muzikai, rašytojai ir architektai. Organizacija taip pat bendradarbiauja su Čikagos meno institutu (JAV), Custom House Studios (Airija), Karališkuoju Melburno technologijų institutu (Australija), Djerassi meno rezidentūra (JAV) bei Örnsköldsviks Kollektiva Konstnärs Verkstad (Švedija).

 

Tarptautiniai rezidencijų mainai siekia vystyti kritinius šiuolaikinio meno pristatymo ir kūrybos kontekstus. Rezidencijų programa suteikia sąlygas pritaikyti ir pristatyti naujas kūrėjų taikomas kūrybines praktikas. Šie mainai suteikia galimybę pažinti ir tyrinėti „vietos“ ekonomikos, politikos ir kultūrinio identiteto saitus. Iš trijų VDA Nidos meno kolonijos atrinktų lietuvių menininkų Kremso rezidencijos meno taryba pasirinks vieną. Rezidencijai numatytas laikas ‒ du mėnesiai, 2019-ųjų liepos 2 ‒ rugpjūčio 30 d. Dviejų mėnesių rezidencijai skiriama 2600 EUR vienkartinė stipendija pragyvenimo ir kelionės išlaidoms padengti. Rezidentui nemokamai suteikiamos patalpos kūrybai ir gyvenimui, o taip pat administracinė bei kuratorinė pagalba. Menininkas turėtų pasirūpinti savo sveikatos draudimu.

 

Norinčius pasinaudoti rezidencijos mainų galimybe lietuvius, vizualiųjų menų menininkus kviečiame teikti paraiškas; viename PDF dokumente (ne daugiau 3 MB) anglų kalba turi būti pateikta:
- Atsisiųsta ir užpildyta paraiškos forma
- Gyvenimo aprašymas (CV)
- Trumpas projekto, kurį vykdysite Kremse, pristatymas (tekstas ir fotografijos iki 2 A4 puslapių)
- Kūrybinis portfolio (ne daugiau kaip 10 kūrinių nuotraukų, iki 4 min. trukmės video ar garso nuorodų, juos sunumeruokite.

 

Nuotraukas pateikite jpg, o garso kūrinius mp3 formatu. Jei turima, pridėkite ir atsiliepimus spaudoje ir parodų katalogus.

 

Prioritetas teikiamas Lietuvoje gyvenantiems ir kuriantiems menininkamas, nes stipendija siekiama suteikti daugiau galimybių jų mobilumui.

 

Paraiškos laukiamos iki rugsėjo 20 d., el. paštu: info@nidacolony.lt


Kvietimas Kolonijos puslapyje: http://nidacolony.lt/lt/1150-lietuviu-menininkai-kvieciami-teikti-paraiskas-a-i-r-krems-rezidencijai-austrijoje

bei: http://www.air-krems.at/studio-en/the-studios

 

 

Kunstmeile Krems Betriebs GmbH AIR—ARTIST IN RESIDENCE, Steiner Landstraße 3 A 3500, Krems an der Donau, Austrija
2018 09 20
 
Atgal