Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-07-04

LDS būstinėje vykęs renginys – Pasaulio lietuvių bendruomenės projekto „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“ dalis

Renginys vyko liepos 2 d., LDS būstinėje Vilniuje.
Pasaulio lietuvių bendruomenės susitikimas – didelis ir prasmingas renginys. Į šį projektą draugėn suvažiavo po pasaulį išsibarstę tautiečiai iš daugiau kaip trisdešimties skirtingų kraštų. Vieniems tai galimybė grįžti, susitikti su artimaisiais, senais bičiuliais, bendrauti, kitiems – proga pirmą sykį apsilankyti tėvų, senelių žemėse, o taip pat – puiki platforma užmegzti kultūrinius bendradarbiavimo ryšius.

Pasaulio lietuvių bendruomenės Kultūros komisijos pirmininkės Jūratės Caspersen ir Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkės Editos Utarienės iniciatyva, liepos 2 d. buvo surengtas Lietuvos ir pasaulio dailininkų diskusijų vakaras, į kurį susirinko būrys pilietiškų, iniciatyvių kūrėjų.


Renginys startavo Vilniaus miesto rotušėje, kurioje tik ką atidaryta paroda „Kūrybos horizontai“. Kaip parodos katalogo įžangoje teigia Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, į šią parodą tarsi bitės į avilį pasaulio lietuvių dailininkai sunešė tauriausius savo kūrinius, dedikuotus ypatingai Lietuvos 100-mečio sukakčiai. Ji pabrėžia, jog net gyvendami ir kurdami svečiose šalyse, kurios jau lyg ir tampa namais, dailininkai vis tik išlaiko kažką savito ir unikalaus, kažką būdingo lietuviškam identitetui. Kviesdama sujungti Lietuvą ir būti vienos nedalomos visumos dalimi, D. Henke pasveikino LDS būstinėje susirinkusius svečius. Jų gausa užtvindė, regis, nemažą erdvę, tačiau dėka šilumos, sklindančios iš kiekvieno dalyvio, buvo kuriama itin jauki atmosfera.


Renginio dalyvius taip pat sveikino Jūratė Caspersen, Edita Utarienė, buvo pristatyta LDS organizacijos struktūra ir veikla, projektinio bendradarbiavimo galimybės. Įspūdžiais dalijosi gausiai susirinkusi publika, ypač – parodos dalyviai, t. y. dailininkai iš viso pasaulio: Eve (Puodžiūnaitė) Wicks (Australija), Asia Terek (Izraelis), Snaigė Šileika (Kanada), Viktorija Skafaru (italija), Renata Raliukonienė (Austrija), Vaida Mikliušienė (Šveicarija), Eduardo Lapaitis-Vaikunaite (Urugvajus), Aušra Jankauskaitė-Conrad (JAV), Patricija Gilytė (Vokietija), Jūratė Batūra-Lemke (Vokietija) ir kt. Gražius žodžius jiems taip pat tarė LDS nariai Ž. Bardzilauskaitė-Bergins, R. Vėliuvienė, prof. D. Matulaitė, G. Vitartaitė ir kt. Šiuo kultūriniu susitikimu džiaugėsi Lietuvos dailės muziejaus vadovas R. Budrys, parodos kuratorės R. Urbonienė ir I. Mažeikienė, kurios priminė, jog tokio masto išeivijos dailės paroda vyksta lygiai po 30-ies metų – tai buvo dar viena puiki proga aktualizuoti poreikį bendradarbiauti ir integruotį pasaulio dailininkų kūrybą į Lietuvos dailės kontekstą.


Atliepdami Pasaulio lietuvių bendruomenės misiją išlaikyti ir ugdyti tautos dvasią, šio renginio organizatoriai ir dalyviai savo veikla įrodo, kad užsienyje gyvenantys, lietuviškas šaknis turintys dailininkai itin gerbia savitą lietuvių kultūrą ir puoselėja tautinį tapatumą. Lietuvos dailininkų sąjunga džiaugiasi, jog galėjo tapti šio suvažiavimo renginių dalimi, prasmingai sujungti kultūros žmones, sudarant galimybę LDS nariams asmeniškai susitikti, pabendrauti, užmegzti ryšių, pasidalyti įvairia patirtimi.


LDS informacija

LDS būstinės parodų salė, Vokiečių g. 4/2, Vilnius
2018 07 02
 
Atgal